sitel.com.mk

У НАТО є документальні підтвердження присутності російських військових на Донбасі – Столтенберг

  Північноатлантичний альянс не має сумніві щодо того, що на Сході України воюють російські військові.

  Про це в інтерв‘ю "Коммерсанту" заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

  "Наші засоби розвідки надають документальні дані про військову присутність Росії на Сході України, ми бачимо це за даними незалежних джерел, незалежних журналістів, отримуємо цю інформацію від неурядових організацій, які повідомляють нам про загиблих російських військовослужбовців в Україні. Крім того, ОБСЄ надає інформацію про військову техніку, яка була розгорнута на Сході України. Важко повірити, що сепаратисти можуть самостійно використовувати цю техніку, там явно є фахівці з Росії, які допомагають експлуатувати ці дуже складні системи озброєнь", - сказав генсек Альянсу.

  "Ми вважаємо, що Росія надає дуже серйозну, значну підтримку сепаратистам, яким не вдалося б домогтися такого просування, якби вони не мали такої підтримки. Це відбувається в порушення фундаментальних принципів міжнародного права. Росія повинна поважати кордони України, її територіальну цілісність. Але вона порушує - і анексувавши Крим, і активно підтримуючи бойовиків", - заявив Столтенберг.

  Він зазначив, що НАТО надає практичну підтримку при проведенні військової реформи України, однак озброєнь Києву надати не може: "У НАТО немає озброєнь, так що це питання не стоїть на порядку денному. Рішення, озброювати України чи ні, приймають окремі держави-члени НАТО. Але одна справа, коли ви надаєте зброю законному уряду, і інша – бойовикам, що воюють проти нього".

  При цьому, генсек підкреслив, що, якщо ряд країн Альянсу почне поставляти зброю Україні, Росія не повинна сприймати це як політику організації, оскільки рішення приймає кожна країна окремо.

  Попередній матеріал
  Ціни на нафту знову почали обвалюватися
  Наступний матеріал
  Від моменту оголошення перемир‘я загинуло щонайменше 4 українських військових - Генштаб

  НАТО надаватиме Україні політичну і практичну підтримку - Столтенберг

  Російські танки атакують позиції АТО під Дебальцевим, українська артилерія мовчить – батальйон "Кривбас"

  Чотирнадцятий російський "гумконвой" приїхав на Донбас

  Російські "казаки" з мінометів обстріляли українські позиції в 00:25 - ЗМІ