У Москві знову провели обшуки у працівників української бібліотеки

  У Москві слідчі провели обшуки у кількох працівників Бібліотеки української літератури.

  Таку інформацію підтвердили у Слідчому комітеті Росії (СКР), повідомляє "BBC Україна".

  Раніше про обшук у доньки директора закладу повідомив адвокат Іван Павлов. Представник СКР Юлія Іванова так пояснила російським інформагенціям ці обшуки: "Сьогодні в рамках кримінальної справи проведено обшук в осіб, які займали різні посади в Бібліотеці української літератури". Іванова заявила, що ці працівники "практично не виконували" свої обов'язки, "постійно були відсутні на робочих місцях, проте заробітну плату отримували щомісяця".

  За інформацією видання, раніше адвокат Іван Павлов, який представляє інтереси директорки бібліотеки Наталі Шаріної, заявив, що обшуки проходять у Анни Павленко і Тетяни Мунтян. Обидві фігурують у справі Шаріної як свідки. За словами адвоката, обшуки можуть бути "жестом відчаю". "Такі дії типові в ситуації, коли звинуваченню не вистачає матеріалу, і слідчі намагаються знайти хоч щось, щоб підкріпити свої позиції", - наголосив Павлов.

  Як повідомляв 5.ua, 28 жовтня 2015 року у Бібліотеці української літератури пройшли обшуки, згодом силовики затримали директорку закладу Наталю Шаріну. Щодо неї порушили справу за статтею 282 про розпалювання національної ненависті і ворожнечі. Своєї вини пані Шаріна не визнає: у бібліотеці припустили, що їм підкинули книжки, які потім вилучили слідчі, і назвали звинувачення несправедливими. 3 грудня 2015 року російський суд залишив директорку української бібліотеки під домашнім арештом. Нагадаємо, серед вилучених "екстремістських" видань і дитячий журнал "Барвінок", де намальовані синьо-жовтий і червоно-чорний прапори.

  Попередній матеріал
  Лисенко: Минулої доби в зоні АТО було поранено двох військовослужбовців
  Наступний матеріал
  Українці з квітня платитимуть за газ за новою системою – експерт