фото Facebook/PUBLIKA.MD

У Молдові протестувальники прийняли резолюцію із закликом до загального страйку

  Учасники мітингу також закликають сформувати Уряд народної довіри.

  Сьогодні на площі Великого Національного зібрання в центрі Кишинева знову зібралися протестуючі -їхня чисельність вже перевищила 15 тис. осіб, повідомляє "Дзеркало тижня".

  Мітингувальники, котрі приїхали в столицю Молдови з різних регіонів країни, прийняли резолюцію, що закликає до проведення загального страйку і формування Уряду народної довіри. За словами голови "Великого національного зібрання" (ВНЗ) Андрія Нестасе, "цей документ складено з урахуванням потреб усіх соціальних верств, що приєдналися до платформи". Також в резолюції йдеться про те, що "відмова уряду виконувати вимоги протестувальників підтверджує нездатність захопленої держави забезпечити народу гідний рівень життя". Далі Нестасе наголосив: "Параліч правових інстанцій доводить неминучість президентських виборів, щоб вивільнити президентуру з підпорядкування корумпованим партіям. Ми, учасники мітингу, робимо догану злочинному олігархічному уряду Молдови". Протестувальники доручили Раді "Великого національного зібрання" почати встановлювати нового політичного руху, який сформує Уряд народної довіри.

  Як відомо, у липні 2015 року в Молдові сформували новий проєвропейський уряд. Новим прем'єр-міністром став Валеріу Стрілець. Він пообіцяв боротися з корупцією, підтвердив, що Молдова залишається на шляху євроінтеграції. За інформацією видання, прем'єр-міністр Молдови Кирилл Габурич заявив про свою відставку 12 червня. Своє рішення проєвропейський прем'єр аргументував розчарованістю в політичній системі країни, а також тиском на ЗМІ. А вже 16 червня слідом за ним подав у відставку весь уряд Молдови. Розпад коаліції стався на тлі місцевих виборів у Молдові, де проросійські кандидати показали високі результати, а також корупційного скандалу, після якого Світовий банк тимчасово відмовився виділяти Молдові гроші. Також ЄС призупинив надання грошей Молдові аж до формування Кабміну.   

  Як повідомляв 5.ua, 9 вересня 2015 року Лео Літра, старший аналітик Інституту світової політики в Україні, в ефірі "5 каналу" заявив, що протест в Молдові нагадує український Майдан.

  Попередній матеріал
  Кононенко: Питання змін до Конституції в частині децентралізації стосується усіх нардепів, а не лише коаліції
  Наступний матеріал
  В Україні проходить масштабний процес демобілізації - Порошенко