5.ua

У Мюнхені розпочався "Октоберфест"

  У Мюнхені, столиці федеральної землі Баварії в Німеччині, відкрився "Октоберфест" – найбільший у світі фестиваль пива.

  Про це пише "Радіо Свобода".

  Як і щороку, свято відкрив мер міста Дітер Райтер, вибивши опівдні за місцевим часом чіп із бочки з пивом. Він запропонував тост за "мирний" "Октоберфест".

  Присутні звернули увагу, що цього разу йому знадобилося два удари спеціального дерев’яного молота, щоб вибити чіп. Минулого року, коли він тільки став мером і робив це вперше, він вибив чіп тільки з четвертого удару.

  Свято відбувається в час, коли у Мюнхені перебувають понад 20 тис. біженців, переважно з країн Близького Сходу. Мігранти продовжують прибувати, хоч уже й у менших кількостях, ніж раніше. Їх приймають переважно привітно, але про всяк випадок поліція забезпечила посилену охорону луки Візн посеред міста, на якій відбувається свято, а на головному вокзалі Мюнхена поліція відокремлює потік приїжджих на свято від новоприбулих біженців.

  Видання зазначає, що "Октоберфест", який спершу відбувався в жовтні, та потім був перенесений на вересень, з огляду на кращу погоду, був започаткований у Мюнхені 205 років тому і став щорічною традицією, яка переривалася тільки з надзвичайних причин – воєн, епідемій тощо. Нинішнє свято – вже 182-е. Пиво, яке тут п’ють літровими кухлями "масс", в черговий раз подорожчало: тепер його ціна від 10 євро до 10 євро 40 центрів за літровий кухоль. Свято протриває 16 днів.

  Нагадаємо, 12 вересня, завершився 72-й Венеційський кінофестиваль. Головну нагороду "Золотого лева" отримала стрічка "Здалеку" режисера з Венесуели Лоренцо Віґаса. Зазначимо, що іранський режисер Мохсен Махмальбаф, який отримав на кінофестивалі приз імені Робера Брессона, присвятив нагороду своєму українському колезі Олегу Сенцову, незаконно засудженому владою Росії до 20 років суворого режиму.

  Попередній матеріал
  До Одеси після трьох місяців арешту у Гвінеї повернулися українські моряки
  Наступний матеріал
  "Ти ж козак". BBC зняла короткометражку про Хортицю
  Теги:
  Loading...