На донорській конференції головують Велика Британія, Кувейт, Німеччина, Норвегія та ООН. Організатори мають амбітний план зібрати мільярд доларів для допомоги не лише самій Сирії, а й країнам, які приймають біженців, зокрема Лівану та Йорданії. А загалом на гуманітарні операції у світі ООН просить учасників виділити 9 мільярдів доларів. Поки що є лише трохи більше третини від цієї суми.
"Мені здається, люди не усвідомлюють масштабів того, що відбувається. У Йорданії 6,5 млн мешканців, і вони мають 650 тис. зареєстрованих біженців. У Лівані живуть 4,5 млн людей. За приблизними оцінками, там мільйон біженців, тобто кожний четвертий", - зазначив президент Міжнародного комітету порятунку Девід Мілібенд
У Сирії гуманітарна ситуація критична. Є міста, які місяцями в облозі, там голод, немає ліків, не працюють школи. У інших районах постачання нерегулярні через обстріли й бомбардування. Утім, днями два конвої таки змогли доставити необхідне в два райони в передмістях Алеппо.
Велика Британія вже заявила про виділення з бюджету майже $2 млрд. Ці кошти спрямують постраждалим через війну в Сирії. Ще мільярд, удвічі більше, ніж планувалося спочатку, виділяє Євросоюз для Туреччини. Загальний фонд допомоги становитиме $3 млрд. Ці гроші підуть на освіту, медичне страхування та харчову допомогу для біженців, які мешкають в європейських таборах.
Марина Кафтан, "5 канал".