країни-донори 5 канал

У Лондоні відбулася донорська конференція для допомоги Сирії

Представники із 70 країн шукають нові способи подолання міграційної кризи, а також збирають кошти для допомоги біженцям і сирійцям, які потерпають через нестачу харчів і ліків

На донорській конференції головують Велика Британія, Кувейт, Німеччина, Норвегія та ООН. Організатори мають амбітний план зібрати мільярд доларів для допомоги не лише самій Сирії, а й країнам, які приймають біженців, зокрема Лівану та Йорданії. А загалом на гуманітарні операції у світі ООН просить учасників виділити 9 мільярдів доларів. Поки що є лише трохи більше третини від цієї суми. 

"Мені здається, люди не усвідомлюють масштабів того, що відбувається. У Йорданії 6,5 млн мешканців, і вони мають 650 тис. зареєстрованих біженців. У Лівані живуть 4,5 млн людей. За приблизними оцінками, там мільйон біженців, тобто кожний четвертий", - зазначив президент Міжнародного комітету порятунку Девід Мілібенд

У Сирії гуманітарна ситуація критична. Є міста, які місяцями в облозі, там голод, немає ліків, не працюють школи. У інших районах постачання нерегулярні через обстріли й бомбардування. Утім, днями два конвої таки змогли доставити необхідне в два райони в передмістях Алеппо.

Велика Британія вже заявила про виділення з бюджету майже $2 млрд. Ці кошти спрямують постраждалим через війну в Сирії. Ще мільярд, удвічі більше, ніж планувалося спочатку, виділяє Євросоюз для Туреччини. Загальний фонд допомоги становитиме $3 млрд. Ці гроші підуть на освіту, медичне страхування та харчову допомогу для біженців, які мешкають в європейських таборах.

Марина Кафтан, "5 канал".

Попередній матеріал
Рада декомунізувала назви 175 населених пунктів
Наступний матеріал
США очікують реформ від України попри відставку Абромавичуса

Чи бути миру в Сирії: переговори в Женеві знову перенесли

Сирійська опозиція заявила про знищення чотирьох офіцерів ЗС РФ – Кремль визнав одного

Сирійська опозиція відмовилась зустрічатися із спецпредставником ООН на мирних переговорах