twitter.com/DefenceHQ

У Лондоні, Токіо та Перл-Харборі відзначають 70-річчя закінчення Другої світової війни

  У світі проходять урочисті заходи з нагоди 70-ї річниці закінчення Другої світової війни.

  15 серпня 1945 року Японія оголосила про капітуляцію. У війні з Японією загинули 70 тисяч військових з Британії та країн Співдружності, включно з 12 тисячами полонених, яких утримували у жахливих умовах й, які померли в японських таборах.

  Як повідомляє ВВС Україна, на службі у церкві Святого Мартина на Трафальгарській площі у Лондоні з нагоди роковин цієї події була присутня королева Великої Британії Єлизавета II, її чоловік принц Філіп, прем'єр-міністр Девід Кемерон, а також колишні британські полонені.

  З нагоди пам'ятної дати у Лондоні також пройде плац-парад кінної гвардії, повітряний парад та марш ветеранів, які воювали на Далекосхідному фронті. Після цього відбудеться прийом у саду Вестмінстерського абатства.

  15 серпня поминальні заходи пройшли в Японії, Китаї, Південній Кореї. Не забули про річницю і на військовій базі США в Перл-Харборі, з нападу на яку почалась війна на Тихому океані.

  Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе та імператор Акіхіто вшанували пам'ять жертв війни хвилиною мовчання. Напередодні Абе виступив з промовою, в якій висловив сум щодо дій його країни в часи Другої світової, проте відзначив, що післявоєнні покоління японців, що не несуть відповідальності за цей конфлікт, не повинні бути обтяжені постійними вибаченнями.

  Китай і Південна Корея надалі звинувачують Японію в недостатньому каятті. За словами президента Південної Кореї Пак Кин Хє, від промови японського прем'єра "очікували більшого". "Історію не можна приховати. Історія живе в спогадах очевидців тих подій", - сказала на церемонії в Сеулі президент. Пак також закликала Японію "якомога швидше вирішити питання" так званих "жінок для втіх" - азійських жінок, яких в часи війни змушували працювати сексуальними рабинями для солдатів в японських борделях.

  Після капіталяції Японії 15 серпня 1945 завершилась 35-річна окупації тоді ще єдиної Кореї. В Південній Кореї тепер 15 серпня відзначають День визволення. Близько двох сотень протестувальників зібралися сьогодні біля посольства Японії Сеулі, спаливши портрети Сіндзо Абе.

  Попередній матеріал
  Суд заарештував одного з колишніх керівників ДП "Красноармійськвугілля"
  Наступний матеріал
  Світовий банк прогнозує подальше падіння цін нафту
  Теги:
  Loading...