Китай 5.ua

У китайському Тяньцзіні тривають протести: люди вимагають правди від уряду

  За тиждень після вибуху у Тяньцзіні й досі не знайдені винуватці трагедії. Приховує влада і масштаби забруднень. Державні ЗМІ повідомляють, що ситуація під контролем.

  А протилежні повідомлення, що з'являються в Інтернеті, Пекін знищує. За наказом влади стирають і статті, і пости в соціальних мережах. Обурені мешканці міста влаштовують протести під стінами готелю, де чиновники щодня звітують про успіхи.

  Сьогодні туди знову прийшло кількасот людей. Вимагали чесної інформації про стан забруднення, а також компенсації за втрачене житло. Внаслідок вибуху на складі хімікатів загинули 114 людей, поранені - 700. Понад 6 тисяч осіб втратили житло, ще 17 тисяч помешкань були пошкоджені.

  "Будинки наші забруднені, від них аж димиться, і сходи поламані, неможливо ходити. Нам виділили по $300 на оренду житла, але що за ці гроші можна винайняти?" - говорять мешканці.

  "Ми досі виплачуємо кредит за житло, наступний платіж у жовтні. Як ми це зробимо? Що, уряд за нас платитиме? І як ми можемо жити в аварійному будинку? Я навіть не уявляю, що за отруйні речовини оточують мій будинок. Все ж на землі! Днями ішов дощ і ґрунт просто парував, пішли бульбашки", - додають містяни, чиї домівки постраждали внаслідок вибуху.

  Попередній матеріал
  Місія ОБСЄ встановила, що Сартана була обстріляна зі сходу - звіт
  Наступний матеріал
  Програма СБУ щодо амністії підтверджує, що центральна влада думає про людей на окупованій території – Тандіт
  Теги:
  Loading...