neweurasia.net

У Киргизстані відбулися парламентські вибори

  Сьогодні, 4 жовтня, у Киргизстані відбулися парламентські вибори.

  Дільниці для голосування було закрито о 20:00 за місцевим часом, пише "Радіо Свобода". Уперше вибори в країні відбулися із застосуванням біометричних технологій ідентифікації громадян і автоматичних зчитувальних урн.

  У Центрвиборчкомі повідомили, що станом на 18 годину явка виборців складала 45,7%. Після завершення голосування прем’єр-міністр Киргизстану Темір Сарієв заявив, що проголосувала більш як половина від кількості виборців у списках.

  За попередніми результатами виборів, найбільше голосів набрала Соціал-демократична партія Киргизстану – майже 27%. На другому місці – партія "Республіка – Ата-Журт" із приблизно 21% голосів.

  Киргизька редакція "Радіо Свобода" зазначає, що голосування супроводжувалося масовими фальсифікаціями, у тому числі за участю сотень студентів. Серед інших порушень – підвезення виборців автобусами до виборчих дільниць, підкуп виборців. Також багато виборців скаржилися, що їхніх імен не було у списках.

  Зазначається, що парламент Киргизстану обирається раз на п’ять років за пропорційною системою. На 120 депутатських мандатів претендують 14 партій, які висунули у своїх списках понад дві тисячі кандидатів.

  Нагадаємо, у серпні цього року Киргизстан офіційно вступив до Євразійського економічного союзу

  Попередній матеріал
  "Нам треба мирне небо": у Мінську відбувся мітинг проти розміщення військової бази РФ в Білорусі
  Наступний матеріал
  Завтра українські військові почнуть відводити танки від лінії розмежування - прес-центр АТО
  Теги:
  Loading...