У Кремлі хочуть офіційно запровадити цензуру в російських театрах

  Заступник глави адміністрації президента РФ Магомедсалам Магомедов запропонував ввести процедуру попереднього перегляду і цензурування вистав у державних театрах перед їх показом.

  Про таке повідомляє "Медуза" з посиланням на офіційні російські ЗМІ.

  "Я сьогодні розмовляв з міністерством культури. Напевно, треба на якомусь етапі дивитися репертуар, особливо державних театрів", – заявив Магомедов.

  Крім того, чиновник схвалив вигнання з роботи директора Новосибірського театру опери та балету Бориса Мездріча. "Треба буде і далі простежувати, щоб на майданчиках важливих і загальноросійських були твори, які спрямовані на згуртування наших людей, на єдність народів країни, а не ті, які розколюють суспільство" – пояснив необхідність репресій посадовець.

  Міністерство культури РФ оголосило, що Мездріч звільнений "за небажання враховувати у своїй діяльності наявні в суспільстві цінності, за неповагу до думки громадян і невиконання рекомендацій засновника".

  Борис Мездріч був звільнений з Новосибірського театру опери та балету 29 березня. Причиною послужила постановка опери Вагнера "Тангейзер". Мездріча і режисера постановки Тимофія Кулябіна звинуватили в "образі почуттів віруючих".

  Однак суд за підсумками розгляду адміністративних справ Мездріча і Кулябин не знайшов в їх діях складу правопорушення. Тим не менш, міністерство культури РФ зажадало від творців вистави вибачень, а також внесення коректив у постановку.

  Як повідомляє місцеве видання "Тайга.інфо", напередодні у Новосибірську пройшов мітинг "Захистимо святині – врятуємо Росію". До участі у заході, називаючи його "молитовним стоянням", закликав городян місцевий митрополит РПЦ Тихон. Усіх сибіряків, які проігнорували акцію, він назвав "христопродавцями". Масовку для мітингу склали учасники прокремлівських молодіжних рухів і депутат-боксер Микола Валуєв.

  Попри те, що цензуру наразі ще формально не запровадили, вона уже запрацювала. Так, сьогодні міністерство культури Новосибірської області "порекомендувало" новому керівництву місцевого театру відмовитися від постановки "Історія про православного їжачка". Керівництво вже погодилося це зробити, повідомляє "Сноб".

  Попередній матеріал
  В Мінську заявляють про спроби виведення капіталу з РФ через Білорусь
  Наступний матеріал
  Версія збиття ракетою малайзійського "Боїнга" з підконтрольної бойовикам територтії є пріоритетною - Шокін

  В Росії зупинилось будівництво космодрому – працівники вимагають зарплати

  Сім'ї загиблих на Донбасі російських військових отримали 3 млн рублів за мовчання - Яшин

  Нацрада з питань телебачення і радіомовлення безсильна в боротьбі з російською пропагандою – Артеменко

  Квіти і лампадки на місці загибелі Нємцова поскидали у сміттєві пакети і вивезли