unian.ua

У Колумбії спалах вірусу Зіка: уражені понад 5 тис. вагітних жінок

Загальна кількість хворих – понад 31 тис.

Понад 5 тис. вагітних жінок заразились вірусом Зіка. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву міністерства охорони здоров'я південноамериканської країни. Як зазначається, загальна кількість хворих становить 31 тис. 555 осіб, серед яких 5013 - вагітні жінки.

"У нас ще не було інформації про жоден випадок мікроенцефалії, але це не означає, що ми маємо втрачати пильність. Вони були у Бразилії, але не в Колумбії. Натомість – є 144 хворих на синдром Гієна-Барре, але зв'язок синдрому з вірусом Зіка поки що не довели", - зазначив президент Колумбії Хуан Мануель Сантос.

Існує гіпотеза, що вірус Зіка викликає мікроенцефалію у дитини, якщо ним була заражена мати. Тобто у плода не розвивається череп і мозок, тому дитина лишається розумово відсталою на все життя. Вчені поки що цього офіційно не підтвердили. Останні дослідження показали, що всього 41 матір дитини з мікроенцефалією з 460 досліджуваних була заражена вірусом. Тим, хто підчепив хворобу в Колумбії дозволили робити аборти. До слова, там до таких послуг доступ дуже обмежений. Відомо, що перша хвора вже скористалась правом на це.

Нагадаємо, вірус активно поширюється в країнах Латинської Америки. Серед симптомів – температура, головний біль, кон'юнктивіт та висип, однак у більшості хворих будь-які ознаки зараження відсутні. Переносять вірус комарі. Ліків від нього поки що немає.

Як повідомляв 5.ua, у Венесуелі зафіксовано перші летальні випадки від вірусу Зіка.

Попередній матеріал
Коли Ватикан і Москва разом щось підписують, нічого доброго це не віщує - глава ГКЦ
Наступний матеріал
Різатдінова перемогла на турнірі з художньої гімнастики Miss Valentine 2016
Loading...

ВООЗ: Повномасштабні випробування вакцини проти вірусу Зіка можуть розпочати через 18 місяців

У США готуються до активного розповсюдження вірусу Зіка влітку

В Іспанії у вагітної жінки виявили лихоманку Зіка

Індійська фармкомпанія збирається створити першу у світі вакцину проти вірусу Зіка

У Флориді через вірус Зіка ввели надзвичайний стан

5 канал - трансляція наживо