Instagram / Ангела Меркель

У Instagram Меркель видалятимуть коментарі російських "тролів"

  На каналі канцлера Німеччини Анґели Меркель в Instagram видалятимуть коментарі кирилицею. Залишати коментарі під світлинами канцлера Німеччини можна лише німецькою або англійською.

  Про це заявила речниця федерального уряду Німеччини в інтерв’ю виданню Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, передає Deutsche Welle.

  За словами речниці, канал Меркель в Instagram запустили 3 червня 2015 року. "Після старту каналу за лічені години назбиралося кілька сотень коментарів кириличним шрифтом", - розповіла представниця уряду.

  Як зазначає видання, спочатку група редакторів-модераторів каналу Instagram Меркель перевірила зміст цих коментарів. Як з'ясувалося, більшість з них сповнені ненавистю до Меркель та України. Через те, що лише кілька співробітників групи володіли російською, насамперед довелось вдаватися до послуг онлайн-перекладачів. Утім, наплив флуду був таким масивним, що групою модераторів було вирішено взагалі не допускати російськомовних коментарів.

  Оскільки розміщений у соцмережах продукт федерального уряду Німеччини "зазвичай німецькомовний", то "з міркувань читабельності" вирішили видалити коментарі іншими мовами, пояснила речниця уряду Німеччини. Виняток становлять лише коментарі англійською мовою. Натомість коментарі кирилицею "поступово видалили", додала вона.

  За інформацією видання, попри це на каналі в Instagramканцлера Німеччини й надалі з'являються коментарі кирилицею, пересипані лайливими та образливими словами й виразами. Нерідко такі коментарі видаляють лише через кілька годин після їхньої появи. Причиною цього є відсутність попереднього фільтра для вичитки та допуску таких коментарів на сайт.

  Як з'ясувало видання, є чимало підстав вважати, що мова йде про організованих "тролів", адже більшість коментарів, за даними газети, залишали користувачі РФ, зареєстровані лише під ім'ям. Утім, речниця уряду Німеччини запевнила, що не володіє інформацією про походження образливих та лайливих коментарів.

  Попередній матеріал
  Саудівська коаліція завдала авіаудару по Ємену: загинуло понад 40 осіб
  Наступний матеріал
  Європа має продовжити санкції проти РФ - Кемерон