Фото polit.ru

У Грузії уряд подав у відставку

  Кабінет міністрів Грузії автоматично подав у відставку у повному складі після того, як свій пост залишив міністр у справах спорту і молоді Леван Кіпіані.

  Зазначається, що він став сьомим міністром, який пішов з уряду, згідно з грузинською конституцією, у разі відставки третини міністрів з двадцяти, уряд повинен повторно отримати вотум довіри в парламенті, передає "Радіо Свобода".

  У повідомленні йдеться, що після того як міністр у справах молоді та спорту Леван Кіпіані залишив пост на знак протесту проти критики на свою адресу з боку парламентського комітету у справах спорту, уряд вважається таким, який подав у відставку у повному складі, всі міністри стали виконуючими обов’язки.

  Голова грузинського парламенту Давид Усупашвілі пояснив, що, згідно з конституцією, прерогатива призначення нових міністрів належить чинному прем’єру, але остаточне рішення приймає парламент. Якщо законодавчий орган не затвердить новий склад кабінету міністрів, президент має право розпустити парламент і призначити нові парламентські вибори.

  Провладна коаліція "Грузинська мрія" має абсолютну більшість голосів у парламенті і, як вважають спостерігачі, швидше за все, новий склад уряду отримає вотум довіри. Нинішній прем’єр-міністр Іраклій Гарібашвілі вже заявив, що всі міністри збережуть свої пости.

  Зазначається, що парламентська опозиція поклала всю відповідальність за урядову кризу в країні на мільярдера Бідзіна Іванішвілі, який вважається неформальним керівником уряду. В опозиційній партії "Єдиний національний рух" висловилися за остаточну відставку самого прем’єр-міністра Іраклія Гарібашвілі, призначення так званого "технічного уряду" і проведення позачергових парламентських виборів на новій законодавчій основі.

  У повідомленні йдеться, що більшість коментаторів в Тбілісі вважають, що при будь-якому розвитку подій країну чекають значні зміни. 

  Попередній матеріал
  Від початку перемир’я на Донбасі загинули 68 українських військовослужбовців - МЗС
  Наступний матеріал
  В Горлівці помічена діяльність російських спецпризначенців, в місті створюють склад боєприпасів - штаб АТО

  Україна і Грузія домовились про координування політики щодо євроінтеграції

  Грузія призупинила переговори з Росією з питань торгівлі

  Україна та Грузія синхронізують свій шлях євроінтеграції - МЗС

  Росія та Грузія відновили авіасполучення