У Греції можуть вдатися до випуску особливих боргових розписок

  Греція може потрапити в ситуацію, коли центробанк єврозони відмовиться надавати країні євро, через що в країні не залишиться готівкової валюти.

  Влада переддефолтної Греції може вдатися до випуску квазівалюти - особливих боргових розписок IOU. Ці папери названі за популярною англійською абревіатурою -  I Owe You, "я твій боржник", пише бельгійське видання La Libre Belgique, передає "Новое время". Такі записки вказуватимуть лише на обіцянку заплатити, визнання платників свого зобов'язання через неможливість в поточний момент заплатити готівкою.

  Видання зазначає, що Греція може потрапити в ситуацію, коли центробанк єврозони відмовиться надавати країні євро - через що в країні не залишиться готівкової валюти. Паперами IOU уряд Алексіса Ципраса зможе розрахуватися з пенсіонерами та чиновниками, а також постачальниками товарів та енергоресурсів. IOU можуть бути в обігу паралельно з євро, додає газета.

  Деякі економісти пояснили виданню, що теоретично введення IOU може допомогти Греції вибратися з боргової ями. Водночас очікуване при цьому падіння реальних доходів бюджетників, яким доведеться міняти IOU на євро за ринковим курсом, спровокує зростання цін на імпортні товари.

  Як ми вже повідомляли, остаточні підсумки референдуму, що пройшов в Греції в неділю, продемонстрували небажання населення країни приймати ультимативні пропозиції ЄС і МВФ про продовження кредитування в обмін на згортання соціальних програм. Лідери європейських країн починають консультації з приводу подальших відносин з Грецією.

  Попередній матеріал
  У Широкиному створять 30-кілометрову зону безпеки – Марчук
  Наступний матеріал
  Суд переніс розгляд справи проти Попова на 29 липня