capital.ua

У Фінляндії біженців поселили у колишньому центрі свинарства

  У Фінляндії в місті Хювінкя поблизу Гельсінкі відкрили центр розміщення біженців-мусульман у колишньому науково-дослідному центрі свинарства.

  Про це повідомляє видання Delfi з посиланням на фінську газету Iltalehti.

  На даний час у центрі, що вміщає 300 чоловік, перебувають 100 біженців.

  Перед відкриттям центру фіни побоювалися, що можуть виникнути проблеми, тому що віра мусульман забороняє споживати в їжу свинину або продукти, у складі яких є свинячий желатин, позаяк свиня, на думку мусульман, "брудна" тварина. Однак виконавчий директор центру Мілья Сакс заявила, що поки подібних проблем не виникало.

  "Цей науково-дослідний центр припинив діяльність два роки тому і відтоді свиней там не утримували. Ми ще не знаємо, чи потрібно говорити біженцям про це. З іншого боку, нам нічого приховувати", - сказала Сакс і додала, що біженців селять в офісних приміщеннях, де свиней не було.

  Сакс зазначила, що перед розміщенням біженців фіни консультувалися з місцевим імамом. За його словами, проблем виникнути не повинно, тому що йдеться не про свиноферми, а про лабораторії.

  Нагадаємо, Європейський Союз готовий заплатити африканським країнам, щоб ті забрали назад біженців зі своїх країн. Йдеться про сотні тисяч доларів компенсацій та візові послаблення. Гроші можуть отримати уряди Ефіопії, Судану, Уганди та Кенії.

  Попередній матеріал
  МОЗ: щеплення від поліомієліту отримали більше мільйона дітей
  Наступний матеріал
  На Полтавщині викрили нелегальний нафтопереробний завод