commons.wikimedia.org

У Чорногорії колишній концтабір можуть перетворити на розкішний курорт

Влада Чорногорії затвердила план будівництва розкішного курорту на території колишнього концентраційного табору на острові Мамула.

Про це повідомляє W-O-S з посиланням на Independent.

Форт Мамула, який у XIX столітті побудувала армія Австро-Угорської імперії, в роки Другої світової війни війська Муссоліні використовували як концентраційний табір для політичних в'язнів. Згідно з офіційними документами Італійської армії на острові заморили голодом понад 100 людей і понад 2000 утримувалися в нелюдських умовах. Наразі острів безлюдний, проте туди регулярно возять туристів. Для місцевих жителів 14 вересня є днем пам'яті жертв репресій, постраждалих в цій в'язниці.

Згідно з планом уряду швейцарська компанія Orascom інвестує € 15 млн, щоб перетворити форт Мамула в готель преміум-класу, створивши 200 нових робочих місць. На веб-сайті проекту компанія-підрядник обіцяє використовувати найсучасніші зелені технології і зберегти архітектурну спадщину, проте в прес-релізах Orascom ніде не згадується похмуре минуле острова.

mamulaisland.com
mamulaisland.com

Візуацізації проекту курорту на острові Мамула

Противники проекту вважають, що готель з басейнами, ресторанами і танцмайданчиком просто неба зовсім не підходять для того, щоб зберегти пам'ять про жертв Другої світової. Представники ЮНЕСКО також стурбовані, оскільки форт Мамула - це єдина у світі морська фортеця, збудована за часів Австро-Угорщини.

Видання зазначає, що остаточне голосування щодо цього питання відбудеться в парламенті Чорногорії у вівторок, 19 січня.

Попередній матеріал
Експерт назвав межу, до якої може впасти гривня
Наступний матеріал
Найповільніше в Україні люструється суддівський корпус – Волох
Теги:
Loading...