Twitter / Все плохо

У Бурятії вирують масштабні пожежі, які МНС Росії обіцяло загасити ще два тижні тому

  Гасінням лісів наразі займаються здебільшого волонтери, а путінське МНС вимагає від постраждалих гроші за послуги.

  Про це повідомляє Meduza.

  У Бурятії та в Іркутській області не припиняються лісові пожежі, площа яких на 1 вересня, за офіційними даними Федерального агентства лісового господарства, становила близько 150 тис. гектарів. Як повідомляє видання, у середині серпня глава МНС Росія Володимир Пучков, якого у Сибір направив прем'єр-міністр Дмитро Медведєв, пообіцяв загасити пожежі за два з половиною дні. Та два тижні потому ліси продовжують горіти.

  Meduza повідомляє, що Аркадій Зарубін, журналіст бурятскої газети "Аршан", який знаходиться на місці подій, розповів про те, що гасінням пожеж в основному займаються волонтери. За словами журналіста, співробітники МНС РФ погоджуються працювати безкоштовно тільки тоді, коли є загроза населеним пунктам. В інших випадках вони пропонують постраждалим наймати їх за гроші і укладати контракт. "Там божевільні розцінки. Наприклад, година роботи вертольота МНС коштує 150-200 тисяч, година роботи літака - близько 400-500 тисяч рублів", - повідомив Зарубін.

  Як йдеться у повідомленні Meduza, координатор громадського штабу допомоги гасіння пожеж в Бурятії Світлана Будашкаєва назвала ситуацію, що склалася, катастрофічною. "Більше місяця діти, вагітні, люди похилого віку знаходилися в диму і гару. Поки офіційної статистики по хворобах в цей період МОЗ не дає", - зазначила вона. Будашкаєва попередила, що очікувати поліпшення ситуації з пожежами не доводиться.

  Нагадаємо, 30 серпня 2015 року в мережі з'явилося незвичайне відео масштабних пожеж у Росії. Лісові пожежі, дим від яких вкрив небо над Бурятією і перетворив день на ніч, зняли з човна на озері Байкал.

  Попередній матеріал
  У Києві має з'явитись 130 легальних точок пересувної торгівлі
  Наступний матеріал
  Експерт: Перед "Укроборонпромом" стоїть завдання – вийти на транснаціональне співробітництво із Заходом
  Теги:
  Loading...