Брюссель 5.ua

У Брюсселі відбудеться саміт щодо подолання міграційної кризи

  Брюссель готується до важливого саміту. Уже за кілька годин туди з'їдуться міністри внутрішніх справ ЄС .

  Зараз у центрі міста, під будівлею Єврокомісії відбувається протест, повідомляє AP. Кілька людей у масках провідних європейських політиків закликають ЄС прийняти більше біженців. Серед протестуючих "масок" британський прем'єр, який відмовляється від плану Ангели Меркель з розподілу приїжджих. Під будівлею Єврокомісії і голова угорського уряду, він натягує колючий дріт. Це - символ паркану, яким угорці намагаються відгородитися від Сербії та потоку мігрантів.

  За спинами активістів банер із фотографіями біженців, які загинули на шляху до Європи. А в центрі банеру намальована копія сумнозвісної фотографії сирійського хлопчика, що разом із родиною потонув у Середземному морі. Його тітка приїхала до Брюсселя просити європейських чиновників допомогти іншим біженцям.

  "Я хочу сказати усьому світові, що для моєї родини вже надто пізно, сім'ю мого брата не врятувати. Але є мільйони інших дітей та родин. Їм дуже потрібна допомога. Від себе, від імені мого брата прошу, врятуйте цих біженців, зробіть щось. Ці люди ризикують усім заради безпеки дітей, заради ліпшого майбутнього. Я сподіваюся, ви розумієте, що таке може статися з будь-ким, з будь-чиєю родиною. Допоможіть цим людям виїхати з Сирії. Вони жили в мирі, жили звичайним життям. Але тепер через війну змушені тікати", - сказала тітка загиблого хлопчика Тіма Курді.

  Нагадаємо, Чехія та Німеччина поновили перевірки документів на спільних із Австрією кордонах. Німці пояснили, що таким чином хочуть сповільнити хвилю нелегальних мігрантів та біженців, яка накрила країну.

  Попередній матеріал
  Шокін, Аваков і Грицак цього тижня доповідатимуть про розслідування подій 31 серпня
  Наступний матеріал
  Під Маріуполем українські бійці запобігли теракту - "Оборона Маріуполя"