avaz.ba

У Боснії протестували проти нового трудового законодавства

  У столиці Боснії й Герцеговини Сараєві кілька тисяч людей протестували проти планів ухвалити нове трудове законодавство, що відповідало б нормам Європейського союзу.

  Про це повідомляє "Радіо Свобода". Активісти погрожували штурмувати будівлю парламенту, яку взяла під охорону поліція. Зміни мають на меті запровадити гнучкіші норми працевлаштування і звільнення, що дасть можливість країні отримати необхідні їй кошти від ЄС і МВФ.

  Законодавці в одній із двох головних складових федеративної боснійської держави, так званій Федерації Боснії й Герцеговини, яка об'єднує громади босняків-мусульман і боснійських хорватів, схвалили такі зміни до законодавства про працю, яких вимагають Євросоюз і Міжнародний валютний фонд. Наразі йдеться про верхню палату парламенту Федерації Боснії й Герцеговини, нижня має розглянути ці зміни наступного тижня.

  У свою чергу профспілки заявляють, що зміни обмежать права робітників і полегшать працедавцям можливість звільняти їх.

  Боснія і Герцеговина, яка, як і інші держави Західних Балкан, прагне вступити до Європейського союзу, наразі не має офіційного статусу кандидата на вступ до ЄС, але ще з 2003 року є "потенційним кандидатом".

  Нагадаємо, у березні 2015 року міністри закордонних справ країн-членів Європейського союзу схвалили текст угоди про стабілізацію й асоціацію між Європейським Союзом та Боснією й Герцеговиною, що відкриває цій країні шлях до вступу до Євросоюзу.

  Попередній матеріал
  Зміни до Конституції в частині децентралізації можуть бути проголосовані вже у серпні - Парубій
  Наступний матеріал
  За добу бойовики 105 разів відкривали вогонь по позиціях АТО