У Берліні єврочиновники шукатимуть шляхи вирішення української кризи

  Шляхів урегулювання конфлікту на Сході України шукатимуть сьогодні в Берліні.

  Там відбудеться зустріч на рівні заступників міністрів закордонних справ. У ній братимуть участь представники України, Німеччини, Франції та Росії.

  Переговори розпочнуться о 16:30 за київським часом.

  Результатом зустрічі має стати фінальний документ, який розглянуть у Мінську під час зустрічі в нормандському форматі.

  Тим часом у Брюсселі триває зустріч міністрів закордонних справ ЄС. Перед початком засідання чільник МЗС Швеції Маргот Вальстрем заявила, що країни ЄС мають підготувати пакет додаткових економічних санкцій проти Росії на випадок провалу переговорів щодо України.

  Комісар ЄС з питань політики добросусідства Йоганнес Хан повідомив, що на засіданні представники Німеччини і Франції виступатимуть із доповіддю щодо процесу мирного врегулювання конфлікту.

  "Я дуже позитивно оцінюю ситуацію. Сподіваюся, в середу станеться прорив. Сигнали з обох боків доволі оптимістичні. Звісно, попереду довгий шлях, але я гадаю, обидва партнери вже зрозуміли, що настав час домовлятися щодо якогось вирішення конфлікту. Гуманітарна ситуація на Донбасі стрімко погіршується. Саме на це потрібно зважати і з цим боротися", - заявив Хан.

  "Зараз рішення за США. Я розумію їхню логіку, адже українці протистоять зовнішній агресії. Інша сторона, Росія - ні про що не задумується, вони вже все для себе вирішили і постачають зброю, навіть важке озброєння вкрай цинічно, просто під час переговорів. Тому ми маємо допомогти Україні не лише фінансово, економічно, політично. Необхідна і військова допомога. Я не маю на увазі введення військ, ідеться про підтримку української армії, оборонне озброєння. Це логічний крок. Але таке рішення кожна країна ухвалюватиме окремо", - зазначив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус.

  Попередній матеріал
  Греція відмовилась від політики економії
  Наступний матеріал
  У Китаї стратили мільярдера

  Сьогодні пройде засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС

  В питанні надання Україні озброєння немає єдності як всередині ЄС, так і всередині США – експерт

  Нардеп: ЄС активізував процес переговорів після того, як у США заговорили про надання Україні зброї

  Туск: ЄС не поступиться у питанні територіальної цілісності України