5 канал

У Бельгії розпочався дводенний страйк залізничників

  Страйкарі вимагають збереження мінімально необхідного штату працівників залізниці. Вони також виступають проти плану підвищення продуктивності праці, який почне поступово застосовуватися з січня.

  У середу, 6 січня, лише 5% потягів вийшли на маршрути в південному франкомовному регіоні Бельгії – Валлонії – через страйк залізничників. У Фландрії циркулюють 60% потягів. Про це повідомляють бельгійські ЗМІ, передає "Інтерфакс-Україна".

  Перший із серії січневих страйків, які оголосили франкофонні профспілки залізничників, триватиме дві доби. Акція почалася увечері у вівторок і завершиться увечері в четвер. Відновлення нормального руху не очікується раніше ранку п'ятниці.

  "На півдні країни блоковані провінції Ено і Намюр. Жоден потяг не вирушить у Брюссель з міст Турне, Монс, Намюр і Шарлеруа. Деякі потяги виходять з Льєжа в столицю, але їх украй мало", - цитують ЗМІ комюніке Національного товариства бельгійських залізниць (SNCB).

  У повідомленні уточнюється, що "валлонський напрямок зупинено". На фламандському напрямку є проблеми на відрізку Антверпен-Брюссель, зокрема через те, що цей маршрут після столиці продовжується у Валлонію, в Шарлеруа, уточнюють у SNCB. Інші напрямки з Брюсселя у Фландрію не зазнали страйків, але на ці напрямки вирушає незначна кількість потягів через зупинений рух у Валлонії.

  На міжнародних лініях в середу рух швидкісного потяга Thalys буде повністю зупинений. У четвер увечері очікуються тільки два склади Thalys з Парижа. Порушений і рух міжнародного швидкісного потягу Eurostar, повідомляє SNCB.

  Страйкарі вимагають збереження мінімально необхідного штату працівників залізниці. Вони також виступають проти плану підвищення продуктивності праці, запропонованого міністром транспорту Жаклін Галан, який почне поступово застосовуватися з січня.

  Окрім 6 і 7 січня, на залізниці в січні очікуються ще три дні страйків. Для значної частини населення країни, яка щодня вирушає на роботу і навчання на внутрішніх потягах, це серйозна перешкода, особливо в період студентських іспитів. Уряд назвав дії страйкарів "безвідповідальними і неконструктивними".

  Нагадаємо, у листопаді 2015 року Lufthansa скасувала більше півтисячі рейсів із аеропортів Франкфурта і Дюссельдорфа через страйк бортпровідників.

  Попередній матеріал
  Любителям Lego запропонували замовити собі міні-двійника
  Наступний матеріал
  Ще один бойовик "ДНР" скористався програмою повернення (відео)
  Теги: