techno.bigmir.net

У Антарктиці створять найбільший морський заповідник

  Єдиною країною, яка протягом кількох років виступала проти створення заповідної зони, була Росія

  Найбільший у світі морський заповідник створять у Антарктичному океані – відповідне рішення схвалили представники 24 країн світу та Євросоюз. Морським заповідником стане море Росса, що розташоване у Південному океані.

  Площа моря – понад 1,5 млн квадратних кілометрів. У цій зоні протягом 35 років не можна буде ловити рибу. Угоду про запровадження заповідної зони уклали на щорічній зустрічі Комісії зі збереження живих ресурсів Антарктики, що відбулася в австралійському місті Хобарт.

  Цьому рішенню передували кілька років перемовин. Єдиною країною, яка виступала проти створення заповідника була Росія, однак цього року вона схвалила проект. Море Росса вважають однією із найбільш екологічно чистих водойм на Землі – воно майже не постраждало від людської діяльності.

  "Це надзвичайний здобуток для збереження життя в океанах. І ми знову вітаємо рішення Украіни, що ще рік тому підтримала створення цієї морської природоохоронної території, залишивши Росію єдиною у таборі опонентів. Це було рішення, яким ми можемо пишатися за країну. І надзвичайно приємно, що зараз воно дало результат – ключова екосистема Південного океану тепер під міжнародним захистом!", – прокоментувала новину координатор проектів WWF в Україні Наталя Гозак.

  Як повідомляв 5.ua, Порошенко підписав указ про створення Чорнобильського заповідника.

  Попередній матеріал
  В Україні відзначають річницю визволення від нацистів
  Наступний матеріал
  Путін призначив керівником "нацгвардії Криму" полковника, якого Україна підозрює у держзраді

  Заповідник та наукові дослідження у Чорнобилі: Президент підписав природоохоронний закон

  Як у заповіднику "Софія Київська" шукали велетенську писанку

  Порошенко підписав указ про створення Чорнобильського заповідника

  В Україну повернулась 20-та Антарктична експедиція