Новая газета

Тисячі дагестанців вийшли на вулиці Хасав'юрта і відстояли мечеть, яку спробувала закрити влада

Російська поліція закрила ще дві мечеті мусульман-салафітів у Дагестані, але одну багатотисячний натовп парафіян зумів відстояти

У понеділок після обіду тисячі молодих людей стихійно зібралися на околиці Хасав’юрта, повідомляє "Новая газета". Напередодні поліція закрила чергову мечеть салафітської громади – "Північну" – заваривши металеві двері зварювальним апаратом начебто за відсутність документів на будівлю.

Багатотисячний натовп вірян (від 5 до 8 тис. людей, за різними оцінками) рушив маршем через усе місто у напрямку до адміністрації, сподіваючись там з'ясувати, що відбувається. Багатотисячна колона молоді, скандуючи "Аллах акбар!", пройшла вулицями Хасав’юрта. Мабуть, така стрімка мобілізація молоді вразила й адміністрацію міста, вважають у виданні, оскільки представників громади одразу ж запросили на переговори. Ще за кілька годин парафіянам повернули ключі та дозволили викликати зварника, щоб розкрити двері мечеті.

"Північна" – не перша мечеть, закрита російською владою останнім часом. Схема одна: поліцейські приходять до "неправильної" мечеті, озброєний ОМОН в масках оточує будівлю, витурює звідти парафіян, закриває мечеть і виставляє цілодобові патрулі. У п'ятницю ввечері таким чином закрили мечеть у селищі Шамхал (передмістя Махачкали), а кількома місяцями раніше – мечеть у центрі Махачкали на вулиці Котрова (храм стоїть закритим вже чотири місяці без пояснення причин).

"Новая газета" зверталася за коментарями до офіційних осіб республіки, але ні в дагестанському МВС, ні в муфтіяті, ні в уряді роз’яснити причини закриття мечетей не захотіли. Однак якщо раніше лідери громад утримували людей від публічного протесту, то цього разу черговий акт сваволі російської влади викликав протест.

Дагестанці, які поїхали воювати у складі "Ісламської держави", теж відреагували на випадок з мечеттю. Вони опублікували заяву з вельми недвозначними антиросійськими закликами.

Нагадаємо, в січні російські пенсіонери бунтували проти скасування пільг – велелюдні мітинги пройшли у Краснодарі та Сочі. А далекобійники з 20 лютого планують розпочати новий страйк.

Попередній матеріал
Рік без Кузьми: в українських містах вшанували пам’ять музиканта
Наступний матеріал
"Самопоміч" наполягає на відставці Яценюка
Loading...

Бойовики чинять збройні провокації у відповідь на протести в окупованій Ясинуватій - штаб АТО

Росіяни протестують проти невиплат зарплат та кредитів

РФ потужно працює, щоб не допустити протестних настроїв на окупованій території Донбасу – українська розвідка

Російські студенти погрожують акцією протесту через скасування проїзних