туск 5.ua

Туск сподівається, що порозуміється з Кемероном після спільного обіду

  Президент Європейської ради Дональд Туск сподівається, що ЄС та Велика Британія порозуміються після спільного обіду з прем'єр-міністром Девідом Кемероном.

  Про це він сказав журналістам після першого дня саміту лідерів ЄС. Країни-члени об’єднання занепокоєні можливим виходом зі складу Євросоюзу Великої Британії.

  На саміті намагаються досягти компромісу щодо вирішення мігрантської кризи. Президент Єврокомісії Жан Клод Юнкер вважає, що умови Великої Британії призведуть до інших проблем. Єврокомісія шукала вирішення мігрантської кризи ще напередодні саміту. Тепер вона пропонує створити сили оперативного реагування та берегову охорону для захисту кордонів єврозони.

  Прем’єр Кемерон детально виклав свою позицію та пояснив її, запевняє Туск, але тепер потрібно працювати спільно, щоб зупинити кризу мігрантів.

  "Ми впевнені, що маємо бути наполегливими, коли йдеться про межі допустимого та важливі для нас цінності. І я можу пообіцяти, що ми не будемо здаватися у питаннях щодо вільного пересування та опору дискримінації. Знаю, сьогодні Девід Кемерон хоче знайти справедливе і далекоглядне рішення, тому сьогодні я налаштований більш оптимістично, ніж, скажімо, учора", - заявив Туск.

  Нагадаємо, Туск ще на початку грудня заявив, що члени Євросоюзу готові піти назустріч вимогам Лондона про реформування організації, але питання пільг і свободи пересувань вимагають серйозних політичних дебатів на зустрічі лідерів ЄС.

  Попередній матеріал
  МВФ заявляє про можливий зрив кредитування через ухвалення ВР неузгодженого Держбюджету-2016
  Наступний матеріал
  Хуг: Місію ОБСЄ не пускають на непідконтрольні Україні території
  Теги:
  Loading...