Турецька влада розігнала багатотисячний мітинг сльозогінним газом і водометами

Унаслідок розгону акції протесту в Стамбулі постраждало кілька десятків людей

Поліція у Туреччині розігнала демонстрацію прихильників опозиційної газети Zaman, пише видання "ВВС-Україна". Учасники акції протесту вимагали припинити репресії проти інакодумців та повернути газету її власникові.

Тисячі людей зібралися біля офісу видання у середмісті Стамбула. Правоохоронці застосували проти них сльозогінний газ та водомети. Кілька десятків людей постраждали. Поліція також вдерлася до офісу газети та вивела звідти всіх її працівників.

Напередодні турецька влада в односторонньому порядку встановила фактичний контроль над найбільшим виданням в країні. Прокуратура провела обшуки та вилучила всю документацію.

Zaman має найбільшу аудиторію у Туреччині та відома своєю критикою чинної влади. Учасники демонстрацій заявляють, що такі дії з боку поліції – це наступ на свободу слова в країні.

"Ті, хто критикує владу, ризикують або потрапити під суд, або бути запротореними до в'язниці, або ж втратити все у такий спосіб, як ми бачимо зараз. Це темна сторінка історії нашої держави та нашої демократії. Як сказав президент Ердоган: "Якщо це називається полюванням на відьом, хай так і буде. Ми все одно це зробимо". Бачите? Він відкрито підтримує ці дії", - заявив головний редактор газети Zaman Абдул-Хаміт Білісі. 

Нагадаємо, днями в Туреччині у курдському місті Діярбакир кількасот людей вийшли мітингувати проти поліцейських спецоперацій. Утім поліція сльозогінним газом і водометами розігнала демонстрантів і затримала 33 осіб. 

Попередній матеріал
Місцеві мешнканці Стаханова взяли в заручники російських військових
Наступний матеріал
Окупанти створили в Донецькій області так звану "азовську флотилію" – Селезньов