www.eurasianet.org

Турецька поліція розігнала марш курдів

  Марш миру в Туреччині розігнала поліція. Організували його місцеві курди.

  Вони вимагали припинити операцію, що її веде уряд проти курдів в сусідньому Іраку. Анкара почала їх обстрілювати на рівні з терористами з Ісламської Держави. Каже, що курди не менш небезпечні за ісламістів, бо є сепаратистами.

  Учасники маршу обстрілами обурені. Але заявити про це публічно їм поліція не дозволила. Застосувала водомети і сльозогінний газ.

  Нагадаємо, нещодавно курдським ополченцям вдалося повернути контроль над містом Кобані, що розташоване на турецько-сирійському кордоні, через два дні після того, як у нього прорвалися бойовики "Ісламської держави". З вересня 2014-го по січень 2015 року Кобані був ареною тяжких боїв між курдами і бойовиками ІД, які прагнули розгромити курдський анклав і взяти під контроль важливий прикордонний перехід. У підсумку ісламісти зазнали поразки і були відкинуті від Кобані, а курди розгорнули контрнаступ, який продовжується до цих пір. 25 червня їм вдалося захопити місто Айн-Ісса, розташоване в 50 кілометрах на північ від Ракки, сирійської столиці ІД.

  Попередній матеріал
  В Каліфорнії через пожежі запроваджено надзвичайний стан
  Наступний матеріал
  У Німеччині влаштували змагання зі жбурляння сумок