Туреччина 5.ua

Туреччина отримала згоду НАТО на бойові дії проти "Ісламської держави"

На екстреному засіданні НАТО було схвалено операції Туреччини проти зовнішніх загроз.

Вона нині одночасно обстрілює і позиції Ісламської держави, і курдів, які проти ісламістів борються. І все це не в останню чергу через вибори.

Усього 5 разів за всю історію НАТО посланці Альянсу збиралися на екстрені засідання так, як 28 липня. Нагальним приводом стала операція, яку член НАТО, Туреччина, почала проти бойовиків Ісламської держави, попросивши про підтримку усього блоку.

"Згідно з Четвертою Статтею Вашингтонської Угоди, будь-яка країна може просити про консультації, коли під загрозою опиняється її територіальна цілісність, політична незалежність або безпека. Сьогоднішня зустріч дуже вчасна, це відповідь на нестабільність біля турецьких кордонів, біля кордонів НАТО. Ми пильно стежимо за розвитком подій і стоїмо пліч-о-пліч із Туреччиною", - заявив генсек НАТО Єнс Столтенберґ.

"Туреччина не просила військової підтримки в НАТО. Тож, головною метою була підтримка її авіаударів по Сирії та півночі Іраку, запевнення в тому, що її не звинуватять у порушенні міжнародного законодавства. Турки хотіли прикрити спини схваленням від НАТО: "все добре, ми розуміємо вашу ситуацію", - пояснила Аманда Пол, аналітик організації European Policy Centre (Європейський політичний центр).

Приводом для зустрічі стала операція проти Ісламської Держави в Сирії. Та турки обстрілюють не лише позиції ісламістів. Атакують також курдських повстанців в Іраку. Цей народ розпорошений між Туреччиною, Сирією та Іраком, і давно намагається створити власну державу. Для Анкари це небезпечний сепаратизм. А тут ще й слідство з'ясувало, що кривавий теракт у місті Суруч минулого тижня влаштував саме курд, завербований ісламістами. Це фактично розв'язало Анкарі руки. За тиждень рейдів заарештували понад тисячу людей. А потім пішли й авіаудари.

"Неможливо більше вести мирні переговори з тими, хто загрожує нашій державній цілісності, нашому братерству. Єдність - важливіша за мир", - наголосив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

Звинувачення сиплються не лише на адресу бойового крила курдського руху, а навіть на легальні політичні партії, які підтримує цей народ. Через утрачені голоси курдів, які віддали перевагу Народній демократичній партії, місяць тому правляча партія уперше за 10 років не здобула більшості в Парламенті Туреччини. Виборців обурила бездіяльність Анкари щодо Ісламської держави. Кілька місяців турецькі війська зі свого боку кордону незворушно стежили за облогою і падінням міста Кобані - розташованого в Сирії і населеного переважно курдами.

Тепер Анкара різко змінила політику, адже країні загрожують нові вибори вже у листопаді. Правляча партія не змогла сформувати коаліцію, і рішуче взялася за оновлення іміджу і знеславлення конкурентів.

Ксенія Новікова, "5 канал"

Попередній матеріал
Необхідно спростити транспортування товарів у зону АТО і з неї – офіс бізнес-омбудсмена
Наступний матеріал
Дантист із США вбив найвідомішого лева Зімбабве
Теги:
Loading...