5.ua

Теракт у готелі в Малі: як це було

  Щонайменше 18 заручників загинули у готелі Radisson Blu у Малі.

  Правоохоронці штурмували будівлю, двох терористів - вбито. Однак на верхніх поверхах готелю досі залишаються бойовики, повідомляють у міністерстві безпеки. Всього у заручниках терористів опинилися 170 осіб, їх уже звільнили.

  Озброєні бойовики захопили готель Radisson Blu у столиці Малі Бамако близько сьомої ранку. Вони приїхали на автомобілі з дипломатичними номерами, з криками "Алах акбар" увірвалися до будівлі, розстріляли охорону і почали рухатися вгору поверхами. Близько 140 мешканців та 30 представників персоналу стали їхніми заручниками. З-поміж них – громадяни Китаю, Індії, Франції та Туреччини. 15-х людей бойовики відпустили, змусивши прочитати напам'ять вірші з Корану. Ще кільком вдалося втекти, зокрема – п’ятьом працівникам авіакомпанії TurkishAirlines.

  До операції зі звільнення заручників долучився елітний антитерористичний підрозділ французької жандармерії та спецпризначенці США. Президент Малі Ібрагім Кейта через інцидент перервав візит до республіки Чад і терміново повернувся до країни.

  Один зі звільнених заручників повідомив – бойовики розмовляли англійською. На інцидент у Малі відреагували в НАТО. Генеральний секретар Альянсу наголосив, що слід об’єднати зусилля у боротьбі з тероризмом.

  Відповідальність за теракт взяла на себе група африканських джихадистів "Аль-Мурабітун", пов'язана з "Аль-Каїдою".

  Попередній матеріал
  На Донеччині бойовики обстріляли офіцерів Генштабу РФ, які приїхали їх інспектувати – волонтер
  Наступний матеріал
  Осташ: Сьогодні силою стримування для Європи є українська армія