press-post.net

Сина екс-диктатора Лівії Каддафі засудили до смертної кари

  Суд Лівії засудив Сейфа аль-Іслама, сина колишнього лівійського диктатора Муамара Каддафі до смертної кари.

  Про це повідомляє "ZN.UA". Як зазначає видання, крім Сейфа аль-Іслама, до смерті засуджені ще вісім осіб, які входили в коло наближених Каддафі. Серед них, зокрема, опинилися колишній глава розвідки Лівії Абдулла ас-Сенуссі й колишній прем'єр-міністр країни Аль-Багдаді Алі аль-Махмуді. Всі вони визнані винними у злочинах, скоєних під час повстання проти режиму Каддафі 2011 року, включаючи вбивства і корупцію.

  Сейф аль-Іслам з 2011 року знаходиться в полоні у лівійських повстанців, які не визнають ниішній уряд Лівії в Тріполі, тож суд приймав рішення за його відсутності. Слухання в суді почалися тільки в квітні минулого року і супроводжувалися критикою з боку міжнародних правозахисних організацій. Крім того, Міжнародний кримінальний суд в Гаазі вимагав передати йому справу Сейфа аль-Іслама.

  У жовтні 2013 року лівійський суд висунув звинувачення проти Сейфа аль-Іслама Каддафі, сина поваленого лідера країни Муаммара Каддафі. Його звинуватили у вбивствах, викраденнях, підбурюваннях до згвалтувань, грабежах, саботажах, розкраданні державних коштів та руйнуванні національної єдності. Всі ці злочини були скоєні у 2011 році під час революції проти режиму Каддафі.

  Нагадаємо, міжнародно визнана влада Лівії підтвердила знищення одного з найнебезпечніших терористів у світі - Мухтара Бельмухтара, внаслідок авіаудару американських ВПС. 

  Попередній матеріал
  Суд у справі Кернеса перенесли на 26 серпня
  Наступний матеріал
  За час проведення АТО загинули близько 2,3 тис. українських військовослужбовців - представник ЗСУ