snob.ru

Сибірського шамана, який захищав священне озеро від російських нафтовиків, судитимуть за "погрози вбивством"

  У Ханти-Мансійську (Західний Сибір) порушено справу стосовно місцевого жителя Сергія Кечімова за підозрою в погрозах вбивством співробітникам компанії "Сургутнефтегаз".

  Про це повідомляє "Медуза".

  Чоловік походить з роду потомствених шаманів місцевого народу хантів і є єдиним жителем району в околицях озера Імлор, виділеного під розробку нафтовій компанії.

  За словами Кечімова, восени 2014 року собака робітників "Сургутнефтегаза" загризла його оленя. Кечімов застрелив тварину, а потім до нього приїхали нафтовики з поліцейськими і попросили підписати якийсь папір. Як з'ясувалося згодом, це було щиросерде зізнання в погрозах робітникам, яке було кваліфіковано за статтею 119 КК РФ ("погроза вбивством").

  Адвокат шамана стверджує, що його підзахисний практично не знає російської мови і все своє життя провів в околицях озера Імлор. За словами активістів Greenpeace, Кечімов був "подразником для нафтовиків", бо постійно скаржився на забруднення та нищення священних для місцевих мешканців земель.

  У 2013 році "Сургутнефтегаз" отримав відомості про те, що під озером Імлор, яке знаходиться в центрі Федорівського родовища, знаходиться близько 1 мільйона тонн нафти. На стадії узгодження проекту з розробки родовища нафтова компанія зіткнулася з протестами місцевих жителів, які вважають озеро священним місцем. Слухання у справі Кечімова розпочнеться 17 серпня.

  Попередній матеріал
  Кабмін доручив виділити кошти на біометричні паспорти
  Наступний матеріал
  За минулу добу в зоні АТО сім бійців зазнали поранень - Лисенко