5.ua

Світова реакція на події в Україні: санкціями, переговорами і посиленням оборони збирається Захід протистояти російській агресії

  Про це заявив у Києві заступник держсекретаря США Ентоні Блінкен. Він наголосив, що воєнного рішення конфлікту Вашингтон не бачить. Але це не означає, що оборону України та Європи посилювати не треба.

  Напередодні про це ж говорив і генеральний секретар НАТО.

  Від Риги, де зібралися на саміт лідери європейської дипломатії, до російського кордону 200 кілометрів. Багато хто із присутніх  на саміті вірить: якщо не зупинити агресію Москви, то наступною її жертвою стане котрась із балтійських держав. Тож до українського питання уваги чимало.

  "На порядку денному чимало питань. Зокрема, обговоримо ситуацію в Україні, наші подальші відносини з Росією, а також - майбутній саміт Східного партнерства у Ризі", - повідомив міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевічус,

  "Припинення вогню досі крихке, але загалом ми бачимо певне поліпшення. Дуже важливо зафіксувати лінію розмежування і надати спостерігачам ОБСЄ повний доступ - пересвідчитися, як триває відведення важкого озброєння, що має завершитися вже післязавтра", - сказав комісар Йоганнес Ганн.

  Покладаючи надію на крихке перемир'я, дипломати радяться, як краще стежити за його дотриманням, а саме - чим підсилити півтисячну спостережну місію ОБСЄ в Україні.

  "Основне для України зараз - це забезпечення її суверенітету і мир. Саме у цих напрямках ми і працюватимемо, зокрема - щоби досягти політичного розв'язання конфлікту на українському сході. Пріоритет номер один - це повне дотримання усіма сторонами Мінських домовленостей", - зазначила Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ Федеріка Могеріні.

  Якщо ситуація не поліпшиться, Євросоюз не зніматиме економічних санкцій із Росії, попередила Могеріні. Тиск можуть навіть посилити, заявив у свою чергу голова британського МЗС  Філіп Геммонд у Варшаві.

  "Євросоюз поки що єдиний у питаннях санкцій: вони мають залишатися, доки не буде повного втілення Мінських домовленостей. Ми підготуємо нові обмеження, які можна буде швидко запровадити у разі подальшої російської агресії.  Поки що Велика Британія не має наміру постачати Києву озброєння, проте я не виключаю такого у майбутньому", - додав він.

  У Лондоні заявили, що  замість зброї найближчими тижнями надішлють до України нелетальне спорядження на 850 тисяч фунтів: аптечки першої допомоги, прилади нічного бачення, ноутбуки, шоломи та джипіес. Минулого місяця обіцяли ще й 75 інструкторів.

  Тренерів для українського війська обіцяли і Сполучені Штати. У державному департаменті нагадують, що за останній рік надали Києву спорядження на 130 мільйонів доларів. А от до надання зброї офіційний Вашингтон, як і Лондон, поки що не готовий.

  Попередній матеріал
  Волонтери просять про допомогу медикам і військовим в АТО
  Наступний матеріал
  Протягом дня бойовики 27 разів обстріляли позиції українських військ
  Теги:

  Захід продовжує гострити економічну зброю, закликаючи Москву виконувати обіцянки

  Захід погоджується, що недотримання Мінських угод вимагатиме "сильної реакції" з боку міжнародної спільноти

  США готові до запровадження нових санкцій проти Росії в разі саботування нею Мінських домовленостей

  У разі провалу Мінських угод ЄС підготує нові санкції проти Росії - Хеммонд