Greenpeace

Суд в Гаазі зобов'язав Росію виплатити компенсацію за захоплення судна Greenpeace

  Міжнародний арбітражний суд в Гаазі зобов'язав Росію виплатити компенсацію Нідерландам за затримання судна Arctic Sunrise у 2013 році.

  Згідно з рішенням суду, Нідерланди "вправі отримати компенсацію у зв'язку з матеріальним збитком, заподіяним Arctic Sunrise", передає BBC Україна. Суд визнав, що Росія порушила норми міжнародного права.

  "Нідерландам належить компенсація за матеріальний збиток судну Arctic Sunrise, за матеріальний і нематеріальний збиток 30 членам екіпажу судна, а також за витрати, понесені у зв'язку з отриманням банківської гарантії", - йдеться в постанові арбітражу. Сума виплати буде визначена пізніше.

  У вересні 2013 року команда Arctic Sunrise і саме судно було затримано російською владою при спробі провести акцію протесту на нафтовидобувній платформі в Баренцевому морі, що належить компанії "Газпром-нафта". Всі 30 людей на борту судна були поміщені під варту за звинуваченням у хуліганстві, однак через кілька місяців їх звільнили під заставу, а потім амністували. Один із членів екіпажу - українець Руслан Якушев, кухар судна.

  Судно повернулося в Нідерланди в серпні 2014 року. Активісти організації Greenpeace стверджували, що судну після російського арешту знадобився ремонт, щоб воно могло повернутися в Амстердам.

  Попередній матеріал
  "Альтернативи Мінському процесу не існує" - Порошенко, Меркель та Олланд провели переговори
  Наступний матеріал
  В Одесі сьогодні презентують нову патрульну поліцію
  Теги:
  Loading...