5.ua

Старий-новий президент: як проходили вибори у Білорусі

Офіційні результати виборів президента Білорусі мають оголосити у п’ятницю, 16 жовтня. Проте уже у понеділок - відомо: главою держави уп’яте став чинний президент Олександр Лукашенко.

Загалом участь у перегонах взяли чотири кандидати, окрім Лукашенка  - активістка кампанії "Кажи правду!" Тетяна Короткевич, верховний отаман об’єднання "Білоруське козацтво" Микола Улахович і голова Ліберально-демократичної партії Сергій Гайдукевич. Тетяна Короткевич на другому місці, її розрив з головним кандидатом - майже вісімдесят відсотків. За результатами виборів з’ясувалося, що чимало громадян проголосували проти всіх. 

"Вибору немає - немає виборів" - гасло білоруської опозиції і до, і після голосування. Опозиційний кандидат Тетяна Короткевич заявила, що оскаржуватиме результат. Обурені фальсифіканціями представники білоруської спостережної кампанії "Право вибору".

Розчаровані і міжнародні спостерігачі - про це заявила група моніторингу від ОБСЄ. Претензії і до нерівного права передвиборної кампанії, до принципів реєстрації виборців, і до підрахунку голосів. До столів, на яких підраховували, спостерігачів не пускали.

Звільнення політв’язнів перед виборами і відсутність нових масових арештів, як це було на попередніх перегонах,міжнародні спостерігачі і представники Євросоюзу називають украй позитивним явищем. Попри непрозорі вибори - міністри закордонних справ ЄС, що зібралися на зустріч у Люксембурзі, навіть обговорили послаблення, а можливо  і скасування санкцій проти Мінська. Остаточне рішення ухвалюватимуть після оцінок ОБСЄ.

Попередній матеріал
Євро-2016: Україна поступилась Іспанії
Наступний матеріал
Парламентська асамблея НАТО прийняла Резолюцію солідарності з Україною
Теги:
Loading...