tsn.ua

США розширили санкції проти соратників Януковича та російських компаній

  Сполучені Штати Америки запровадили низку нових санкцій, що стосуються фізичних і юридичних осіб, пов’язаних із агресією Росії проти України й окупацією Криму, а також проти колишніх діячів режиму Віктора Януковича.

  Їхні можливі активи у США мають бути заморожені, американським фізичним і юридичним особам заборонені ділові стосунки з ними, передає Укрінформ з посиланням на повідомлення міністерства фінансів США. Стосовно соратників Януковича нові санкції стосуються Андрія Клюєва, Сергія Курченка, Едуарда Ставицького і Олександра Януковича, а також контрольованого останнім холдингу "Мако".

  За допомогу в уникненні раніше накладених санкцій США до списку потрапили 15 фізичних осіб та компаній, які контролюються підсанкційними особами. Серед них є, наприклад, російський олігарх Роман Ротенберг, брат якого Борис уже давно перебуває під санкціями, чи російські оборонні підприємства - Іжевський механічний завод "Байкал" і концерн "Іжмаш".

  У зв'язку з незаконною окупацією Росією Криму під нові санкції потрапили компанії-оператори п'яти торговельних портів півострова – Керченського, Севастопольського, Феодосійського, Євпаторійського і Ялтинського, а також Керченська поромна переправа. Крім того, Мінфін США розширив список компаній і установ, які принаймні на 50% чи більше контролюються вже підсанкційними російськими банком "ВЕБ" і нафтовою компанією "Роснєфть" - тепер санкції стосуватимуться і їх.

  Виконувач обов'язків директора Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США Джон Сміт наголосив, що санкції не будуть скорочені, перш ніж не будуть повністю виконані мінські домовленості. За його словами, це рішення підтверджує рішучість США не послаблювати тиску на Росію за порушення міжнародного права і розпалювання конфлікту на Донбасі.

  Нагадаємо, напередодні верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що Україна, Албанія, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Чорногорія приєдналися до економічних санкцій Європейського союзу проти Росії. Грузія приєдналася до продовження економічних санкцій ЄС проти Криму і Севастополя.

  Попередній матеріал
  Синоптики прогнозують в Україні теплі вихідні
  Наступний матеріал
  Аварійність на енергооб'єктах за останні півроку зросла на 22% - "Укренерго"
  Теги:
  Loading...