nahnews.com.ua

США підготували проект резолюції Радбезу ООН щодо зняття санкцій з Ірану

  Сполучені Штати Америки підготували проект резолюції Ради безпеки ООН щодо ядерної програми Ірану.

  Як повідомляє Радіо Свобода, документ можуть офіційно подати, можливо, вже наступного тижня. Як повідомили агенції AFP в адміністрації президента США, у тексті йдеться, зокрема, про графік виконання Іраном досягненої з ним ядерної домовленості.

  Як очікують, резолюція в разі ухвалення має передбачати можливість повернення економічних контрзаходів проти Ірану, якщо Тегеран порушить домовленість. Можливість воєнного втручання має існувати як крайній захід.

  Нагадаємо, раніше 14 липня у Відні, де тривали переговори про остаточну ядерну домовленість із Іраном, оголосили, що досягли такої домовленості. Вона передбачає поступове скасування міжнародних санкцій щодо Тегерана в обмін на значне обмеження його ядерної програми. За повідомленнями, в домовленості передбачена, зокрема, можливість поновити вже скасовані санкції протягом 65 днів, якщо Іран порушить її. Тепер скасування санкцій ООН має розглянути Рада безпеки, яка й запроваджувала чотири пакети таких санкцій. Окремі санкції проти Ірану також накладали ЄС і США.

  Попередній матеріал
  Бондар: у парламенті не знайдеться 300 голосів для скасування депутатської недоторканності
  Наступний матеріал
  Чорновіл про зняття депутатської недоторканності: Назвався грибом – лізь у кошик
  Теги:
  Loading...