ammonation.ru

США обурені порушенням Росією "ракетного" договору: "Наше терпіння не безмежне"

  У Держдепі США пригрозили застосуванням "відповідних заходів", якщо Росія продовжить порушувати Договір про ракети середньої і малої дальності.

  Про таке заявив помічник держсекретаря Френк Роуз на конференції з ядерної зброї і міжнародної безпеки в Корорадо-Спрінгс, передає "Новая газета".

  "Ми ясно дали зрозуміти Росії і нашим союзникам, що наше терпіння не безмежне. Ми будемо вживати заходів, щоб захистити себе і наших союзників, якщо Росія буде наполягати на порушенні (договору – Ред.)", - йдеться в тексті виступу Роуза, опублікованого на сайті Держдепу США.

  При цьому посадовець запевнив: "Наша мета полягає не в тому, щоб демонізувати Росію". За словами помічника держсекретаря, США намагаються зберегти договір, який "приносить стратегічну стабільність на значній частині земної кулі". Роуз підкреслив, що США продовжать "тиснути" на Росію, щоб та почала "працювати з ними конструктивно" і відреагувала на всі побоювання американської сторони.

  "Новая газета" нагадує, що у березні нинішнього року глава зовнішньополітичного відомства РФ Сергій Лавров замість адекватної відповіді на закиди вимагав від США спочатку надати докази порушень, і назвав їх "голослівними звинуваченнями".

  Представник Держдепу нагадав, що США висловлювали свої претензії до Росії щодо порушення договору РСМД ще в липні 2014 року. Йшлося про порушення зобов'язань, пов'язаних з "розробкою і випробуваннями крилатих ракет наземного базування дальністю від 500 до 5500 кілометрів". "Ми знаємо, що Росія порушує, і росіяни це знають", – резюмував він.

  США і СРСР підписали договір РСМД в 1987 році. Сторони зобов'язалися повністю знищити свої ракети середньої і малої дальності. Угода набула чинності в 1988 році, а до 1991 року його було виконано.

  Попередній матеріал
  Багатодітним мамам Севастополя не дали поскаржитися Путіну на свої проблеми
  Наступний матеріал
  СБУ не має даних про "УПА", яка взяла на себе вбивства Бузини і Калашникова

  В Україну прибули десантники США - Пайєтт

  Санкції Заходу проти Росії вже суттєво вплинули на її економіку - США

  Україна може експортувати до США ракети – американський посол

  Пайєтт заявив, що США розглядають можливість посилення економічний тиску на Росію