США і МВФ вважають за необхідне реструктуризувати борги Греції

  Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард і міністр фінансів США Джейкоб Лью закликають до розв'язання грецької боргової кризи і вважають за необхідне знову списати частину зовнішнього боргу країни.

  Про це повідомляє агенція "Інтерфакс-Україна". "Греція перебуває у глибокій кризі, для її вирішення необхідні серйозні і швидкі кроки", - цитує Лагард Financial Times. На її думку, серед цих кроків мають бути як реформи з боку уряду Греції, так і "реструктуризація боргу".

  Лью сказав, що найближчі дні покажуть, чи зможуть Греція та її європейські партнери зробити кроки, необхідні для того, щоб "Європа змогла реструктуризувати борг, зробивши його більш стійким". Сценарій, за якого потерпаюча від фінансових проблем Греція покине єврозону, створює геополітичні ризики, попередив міністр США.

  Проти нового списання боргів Греції виступає Німеччина, яка є її найбільшим кредитором. Офіційні кредитори знижували Греції процентні платежі і подовжували строки погашення зобов'язань. Афіни заборгували зараз стабілізаційному фонду єврозони 130 млрд євро і більше 50 млрд євро безпосередньо окремим країнам. Ще майже 35 млрд євро - борг перед власниками облігацій.

  Вирішальним для Греції стане саміт ЄС 12 липня.

  Попередній матеріал
  Учасники найпрестижнішої велогонки світу Le Tour de France змагаються з погодою
  Наступний матеріал
  У Румунії заарештували активи російської компанії "Лукойл"