Спілка азербайджанської молоді вшановує 23-тю річницю Ходжалинської трагедії

  "Справедливість для Ходжали" - спецпроект Спілки азербайджанської молоді в Україні до 23-ї річниці масового убивства цивільного населення у місті Ходжали.

  Ходжали - азербайджанський населений пункт, розташований в адміністративному районі Нагірного Карабаху, на перетині шляхів Агдам - Шуша, Ханкенді (Степанакерт) - Аскеран, недалеко від єдиного аеропорту в регіоні. До відомої трагедії населення Ходжали складало більше 7 тисяч людей. Володіючи найважливішим шляхом сполученняцивільним аеропортом, місто Ходжали ще до початку Нагірно-Карабахського конфлікту був притулком для біженців месхетинських турків, що пролили кров у міжетнічному зіткненні в Центральній Азії. Пізніше місто стало притулком для азербайджанських біженців із Вірменії.

  В ніч з 25 на 26 лютого 1992 року Ходжали опинився під напруженим обстрілом зі сторони Ханкендіта Аскерану, окупованих вірменськими силами. За підтримки 366-го колишнього радянського полку вірменські збройні формування завершили оточення міста, ізольованого за причини етнічної чистки азербайджанського населення у сусідніх регіонах. Об'єднані сили окупували місто, яке в подальшому перетворилося на купу сміття через потужний артилерійський обстріл. Після загибелі 150 громадян, що захищали Ходжали під нищівним вогнем, в результаті переваги сил, мешканцям міста був наданий гуманітарний коридор, по якому ті покинули рідні домівки.

  В тяжких нічних умовах населення Ходжали рухалося по вузькому коридору, де було зустрінуте вірменськими збройними загонами. Декілька тисяч біженців, що намагалися знайти притулок у навколишніх лісах та гірських районах, потрапили в засідку та були обстріляні зі стрілецької зброї. Загони так званої "Нагірно-Карабахської оборонної армії" після знищення місцевої поліції, що допомагала біженцям покинути місто, вчинили розправу над безпорадними мирними жителями.

  Поневічені тіла стали сумно відомими карабахськими військовими трофеями.

  Всього лише за кілька годин в ніч з 25 на 26 лютого були вбиті 613 осіб, у тому числі 106 жінок і 63 дитини. 56 осіб було вбито з особливою жорстокістю, 8 сімей були повністю знищені, 25 дітей втратили обох батьків, 130 дітей залишилися без одного батька в результаті різанини, яка стала найжорстокішим проявом насильства над мирними громадянами за 3 роки збройного конфлікту.

  З цього приводу голова САМУ Ільгама Аллахвердієва заявила: "Сьогодні ми вшановуємо пам’ять мирних жертв Ходжали. Геноцид у Ходжали – став частиною окупаційної війни Вірменії. І ми вважаємо за потрібне нагадувати світовому співтовариству про Ходжалинську трагедію – злочин проти людяності, який відбувся у недалекому минулому, аби такий антигуманний акт не був більше здійснений ніким по відношенню до будь-якого народу. Особливо важливим це є у період, коли окупаційні війни продовжують мати місце і в нашій другій батьківщині Україні. Вже сьогодні статистика загиблих, постраждалих та зниклих в результаті війни в Україні вражає. Світова спільнота, розуміючи до яких наслідків призводять війни, має засудити злочин".

  "Ми не можемо рухатись вперед у майбутнє, якщо ігноруватимемо події минулого. Світова спільнота має визнати Ходжали злочином проти людяності та актом геноциду. Винні у злочині мають бути притягнені до судової відповідальності. Ми не вимагаємо помсти, ми вимагаємо справедливості. Справедливості для Ходжали", - зазначила Ільгама Аллахвердієва.

  Попередній матеріал
  В Естонії проходять парламентські вибори
  Наступний матеріал
  Велика Британія заборонила купувати 12 нафтових і газових родовищ російським олігархам

  Чорний січень Азербайджану. Герої не вмирають

  Азербайджан та Вірменія обговорять "карабахське питання" у Парижі

  Спілка азербайджанської молоді засудила російську агресію проти України

  Азербайджанська молодь в Україні закликала українців до єдності