zarodinu.net

Спецслужби РФ у 5 разів збільшили закупівлю гранатометів для розгону мітингів

  МВС, ФСБ і міністерство оборони Росії збільшили в п'ять разів замовлення на 2016 рік на постачання гранатометних комплексів РГС-50М, які використовуються для "боротьби з масовими заворушеннями".

  Про це з посиланням на одного із представників постачальника (Ковровського заводу ім. Дегтярьова) передає "Русская служба BBC". З його слів, замовлення на наступний рік на гранатомет зросли в п'ять разів. Найбільшезамовляє МВС РФ, але окрім того, поставки здійснюються до ФСБ і – що цікаво – Міноборони Росії.

  Ручний гладкоствольний 50-міліметровий гранатомет, розроблений в кінці 1980-х років для КДБ та МВС СРСР, є зброєю несмертельної дії. Він стріляє гранатами зі сльозогінним газом, димовими і світлошумовими гранатами, а також гумовими кулями і гумовою картеччю. Також існують спеціальні заряди для вибивання замків і розбивання вікон.

  Нагадаємо, 22 січня 2014 тодішній прем'єр-міністр Микола Азаров теж ініціював розширення повноважень силовиків із використання спецзасобів проти активістів Майдану та розширив закупівлю спецзасобів для розгону мітингів у Росії. Згодом, у липні 2015-го року російський суд ухвалив стягнути з Внутрішніх військ МВС України кошти за поставку українській стороні гумових куль, екіпірування та світлошумових гранат для "Беркута".

  Попередній матеріал
  Штаб АТО: Сьогодні бойовики 25 разів відкривали вогонь, найбільше обстрілів зафіксовано на Донецькому напрямку
  Наступний матеріал
  Тандіт: В неволі у бойовиків на Донбасі перебуває 131 особа