day.kiev.ua

Спецназ США знищив головного фінансиста "Ісламської держави" в Сирії

  На сході Сирії в результаті нічного рейду американського спецназу було вбито одного з лідерів "Ісламської держави" Абу Сайяф.

  У повідомленні йдеться, що він відповідав за фінансові питання - зокрема, за експорт нафти і газу, передає BBC посилаючись на повідомляення Пентагону.

  Зазначаэться, що Сайяф загинув у перестрілці з військовими, уточнює оборонне відомство США. Його дружина Умм Сайяф затримана. Незаконний експорт нафти і газу є одним з найважливіших джерел доходу джихадистів. Вказівка ​​про початок операції дав особисто президент Барак Обама. У ній були задіяні військовослужбовці, які перебувають в Іраку. Ніхто з американських військових не постраждав.

  У повідомленні, опублікованому на сайті міністерства оборони США, йдеться про те, що затримана Умм Сайяф також була членом угрупування "Ісламська держава" і грала в ній не останню роль. Серед іншого її підозрюють у незаконному утриманні і примусі до рабської праці дівчини-єзидки, врятованої в ході рейду.

  Єзиди - народ, що проживає переважно в Іраку і Туреччини і піддався останнім часом переслідуванням з боку "Ісламської держави". У полоні у бойовиків перебувають тисячі єзидів. 

  Попередній матеріал
  СБУ затримала двох міліціонерів на хабарі в 30 тис грн на Чернігівщині
  Наступний матеріал
  Вакарчуку поставлять пам'ятник

  Ісламісти в Сирії наступають на об’єкт ЮНЕСКО

  Обама знову поставив агресію РФ в один ряд із "Ісламською державою" і вірусом Ебола

  Сирійські ісламісти захопили одне з найважливіших міст Сирії

  В Іраку поранено лідера "Ісламської держави"