news.bigmir.net

Сорос: Путін не хоче військової перемоги в Україні

  Американський фінансист і меценат Джордж Сорос вважає, що Путін не хоче отримати в Україні військової перемоги, за якої він відділить частину території і буде змушений нести за неї відповідальність.

  Про це він пише в статті для німецької газети Die Welt, повідомляє Deutsche Welle.

  "Він швидше прагне досягти фінансового і політичного краху, який дестабілізує ситуацію в Україні, і відповідальності за який він зможе уникнути", - зазначає Сорос.

  За його словами, Путін уже двічі довів це, перетворивши військову перемогу на перемир'я, маючи на увазі Мінські домовленості.

  На думку Сороса, зараз Україна перебуває на межі виживання, і Путін може обирати між гібридною війною та гібридним миром, а Україна та її союзники можуть тільки реагувати на це.

  За нинішніх умов фінансист бачить для України кілька сценаріїв. За першого, зазначає він, Путін досягне своїх оптимальних цілей, а опір в Україні зламається. Європа ж буде заполонена біженцями, кількість яких може сягнути двох мільйонів, йдеться у статті. А Путін отримає більше друзів у Європі, і санкції щодо Росії будуть послаблені.

  "На думку багатьох людей, це буде початком другої "холодної війни", - зазначає Сорос.

  Більш імовірним він бачить сценарій, за якого Європа даватиме Києву мінімум необхідної допомоги, щоб Україна не зазнала повного краху. За цієї ситуації країна не розвалиться, але олігархи отримуватимуть все більше влади - "і нова Україна все більше нагадуватиме стару". Такий сценарій теж влаштовуватиме Путіна, вважає Сорос.

  Третім, найоптимістичнішим, варіантом фінансист бачить такий, за якого Україна за допомогою ЄС впорається з економічними проблемами і буде готова захищати себе.

  У цьому зв'язку Сорос зазначає, що Євросоюз повинен приділяти більше уваги Україні, оскільки те, як ЄС виглядатиме через п'ять років, вирішиться протягом найближчих трьох-п'яти місяців.

  За словами Сороса, якщо з вирішенням довготривалої кризи у Греції від самого початку було багато плутанини, то з Україною - інша ситуація. Він також зазначає, що принципи, які нині відстоює Україна - ті, на яких грунтується ЄС.

  "Росія Володимира Путіна є агресором, і Україна, яка захищає себе, захищає також цінності і принципи, на яких заснований ЄС", - наголошує фінансист і додає, що Європа, однак, "сприймає Україну як ще одну Грецію" і надто зайнята проблемами останньої.

  На його думку, це є неправильним підходом, який призведе до хибних результатів. У майбутньому Євросоюзу доведеться виділяти набагато більше коштів для власного захисту, якщо він зараз не підтримає належним чином Україну, вважає фінансист.

   

   

  Попередній матеріал
  Порошенко: Я не допущу, щоб на вулицях українських міст з'являлися люди із незареєстрованою зброєю
  Наступний матеріал
  Вища рада юстиції буде сформована найближчим часом - Президент

  Путінські терористи підтягнули до Станиці артилерійські установки "МСТА" - АТО

  Путін кожен раз діє на християнські свята - полковник СБУ

  Путін намагається розділити єдність Євросоюзу – радник Яценюка

  Влітку Путін знову здійснить спробу масштабного наступу на Україну - політолог