topnews24.ru

"Солдатські матері" добилися звільнення 40 сибіряків від примусової служби у путінській армії

  "Томський комітет Солдатських матерів" добився розірвання контрактів, укладених строковиками під примусом.

  Про це повідомляє російська "Новая газета" з посиланням на місцеву агенцію новин ТВ 2.

  Раніше до комітету звернулися батьки солдата-строковика і поскаржилися на те, що в одній з військових частин у місті Уссурійськ з їхнім сином був укладений контракт – однак це було зроблено заочно, без його відома. Це з'ясувалося вже після того, як термін служби солдата минув, і він збирався їхати додому.

  За словами правозахисників, коли вони стали розбиратися в цій ситуації, виявилося, що керівництво даної військової частини змусило до укладання контрактів близько 40 строковиків з Томської області. Після втручання Комітету всі договори були розірвані. При цьому виявилося, що багато з них в принципі недійсні – строковиків змушували підписувати контракт через 3 місяці після прибуття в частину, хоча за законом контрактником може стати солдат, який відслужив не менше півроку.

  "Останнім часом в армії це стало звичайною практикою, - повідомив журналістам правозахисник, – У нас багато заяв від солдатів, які проходять строкову службу в містах Буйнакську, Буденовску. Такі ж порушення були виявлені і в Кантемирівской дивізії – там під тиском командирів підписали контракти 50 осіб. І, за нашими відомостями, призовників часто примушують до цього незабаром після прийняття присяги: а куди їм подітися, вони – люди підневільні, абсолютно залежні від свого керівництва".

  Як пише "Новая", правозахисники направили запит начальнику Генштабу РФ. Звідти прийшла відповідь, що відомості про примусові контракти не відповідають дійсності, однак контракти з 40-ма сибіряками були тут же анульовані, і хлопці змогли звільнитись.

  Нагадаємо, сьогодні стало відомо про російського солдата, який на Донбасі перейшов на бік сил АТО разом із своїм танком.

  Попередній матеріал
  В суботу у Києві відкриється виставка доказів агресії російських військ в Україні
  Наступний матеріал
  Терористи обстріляли Донецьк з "Градів", імітуючи вогонь ЗСУ
  Теги:
  Loading...
  Бійці АТО відбили атаку бойовиків на блокпост поблизу Фащівки

  Бійці АТО відбили атаку бойовиків на блокпост поблизу Фащівки

  На околицях Дебальцевого йдуть жорстокі бої - Лисенко

  На околицях Дебальцевого йдуть жорстокі бої - Лисенко

  Російський військовий здався в полон бійцям АТО разом з танком - Бірюков

  Російський військовий здався в полон бійцям АТО разом з танком - Бірюков

  В РНБО зафіксували захід нової колони військової техніки з боку Росії

  В РНБО зафіксували захід нової колони військової техніки з боку Росії