Джуліан Ассанж 5 канал

Сьогодні засновник WikiLeaks планує залишити посольство Еквадору, де переховувався з 2012 року

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж чекає на рішення робочої групи ООН з незаконного позбавлення волі

Якщо там визнають позови Великої Британії та Швеції проти Ассанжа неправомірними, журналіст очікує, що йому повернуть паспорт та припинять переслідувати. Якщо ж ні, тоді він готовий здатися британській поліції.

Офіційну оцінку справи, в якій влада Швеції підозрює Ассанжа у зґвалтуванні, група оприлюднить сьогодні близько 12:00 за київським часом. Австралієць переховується у будівлі посольства Еквадору в Лондоні з 2012 року. Він поскаржився до ООН на численні процесуальні порушення під час розслідування його справи.

Експертна оцінка ООН не є обов'язковою до виконання, і британська влада вже заявила про намір арештувати Ассанжа й видати його Швеції. Журналіст, який за допомогою WikiLeaks викрив чимало секретної інформації, вважає, що Стокгольм передасть його до США. Там за шпигунство й загрозу національній безпеці Ассанжу загрожує ув'язнення на 45 років.

"Робоча група з незаконного позбавлення волі - це не суд. Це організація, створена країнами-учасницями, для розгляду справ щодо ув'язнень. Ми вирішуємо, чи не порушує затримання норм міжнародного права. У випадку Джуліана Ассанжа ми розглядаємо два пункти: законність і правомірність затримання. Ув'язнення може не порушувати жодного закону, але вступати в конфлікт із базовими правами людини", - зазначив секретар робочої групи ООН з незаконного позбавлення волі Крістоф Пешу.

Як повідомляв 5.ua, адміністрація президента Франції Франсуа Олланда відмовила засновнику WikiLeaks у політичному притулку.

Попередній матеріал
Кабмін піде у відставку, якщо ВР проголосує за недовіру уряду – Яценюк
Наступний матеріал
У Києві активісти під посольством Нідерландів закликали зробити правильний вибір на референдумі
Loading...

Франція не хоче надавати Ассанжу політичний притулок

Джуліан Ассанж вже три роки переховується від переслідування на території посольства Еквадору

Правоохоронці Швеції допитають засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа

Ассанж заявив, що збирається покинути посольство Еквадору

Ассанж розповів, що його катували у британській в‘язниці

5 канал - трансляція наживо