день боротьби з курінням_ЦИГАРКА 5.ua

Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби із курінням

З нагоди цієї дати у багатьох країнах посилюють обмеження, пов’язані зі шкідливою звичкою. І звітують про переваги, які дає відмова від тютюну.  

Викурити цигарочку у аеропорту Пекіна з 1 червня уже не вдасться ані пасажирам, ані працівникам летовища. Керівництво аеропорту запроваджує одне із найсуворіших обмежень для курців. Всі кімнати для перекуру у приміщенні закриють, і не лише в аеропорту, але й в усіх громадських місцях, офісах цілого Китаю. Поки що, можна буде посмалити на вулиці, проте, лише у спеціально обладнаних місцях. Закриваючи 14 кімнат для перекуру у терміналах, на вулиці збільшать кількість місць для куріння - із 11 до 17.

День боротьби із курінням відзначають і в Індії. Сотні заходів, що розповідають про згубний вплив цієї звички на людський організм, відбуваються у школах та інститутах. Організовують їх численні волонтерські організації, зауважуючи, як багато молоді переймає цю шкідливу звичку від старших. Долучаються до Дня боротьби із курінням і медичні заклади, наглядно демонструючи негативні наслідки. Від влади вимагають запровадити обмеження на рекламу тютюну. За даними соціологів, від хвороб, пов’язаних із курінням, в Індіїї щороку помирає 900 тисяч осіб. У найближче десятиріччя ця цифра може зрости до 1,5 мільйона.

Європейські країни протягом останніх 10 років поступово запроваджують дедалі суворіші обмеження задля боротьби із курінням. І уже повідомляють про позитивні наслідки суворих законів. Так у Британії, де антитютюнова кампанія стартувала вісім років тому, суттєво поліпшився показник здоров’я у дітей, які менше хворіють від респіраторних захворювань, адже вони менше дихають тютюновим димом від дорослих, що курять поряд.

Нонна Стефанова, "5 канал".

Попередній матеріал
В Донецьк зайшли три "Урали" з гаубицями терористів
Наступний матеріал
Прем'єр Ізраїлю згоден на створення палестинської держави
Теги:

Борці курінням закликають уряд підняти акцизи на тютюн [відео]

У Нью-Йорку прийняли закон про заборону куріння неповнолітнім

Уперше оштрафовано ресторан за порушення заборони куріння [відео]

Активісти: 10% українських ресторанів ігнорують заборону куріння