novostey.com

Сьогодні у Брюсселі стартує саміт ЄС

  Лідери країн-учасниць засідатимуть два дні

  На порядку денному два питання: нова угода Великої Британії з Євросоюзом і мігрантська криза. Перед початком саміту відбулися численні консультації та переговори щодо умов, на яких Лондон погодиться залишитися в Союзі.

  Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що погоджується з багатьма вимогами, які висуває Велика Британія. Зокрема, йдеться про те, що ЄС має сприяти розвитку конкурентоспроможності, прозорості ведення бізнесу та боротися з бюрократизмом.

  По завершенні саміту 28 країн-учасниць мають ухвалити спільну резолюцію з цього питання. Ситуацію з міграцією обговорять попередньо. Остаточні рішення щодо подальших дій ухвалять на наступному засіданні, в березні.

  Напередодні вирішального саміту ЄС щодо членства Великої Британії Кемерон прибув до Брюсселя на попередні переговори. Але жодних заяв за підсумками перемов він не зробив.

  18-19 лютого країни ЄС вирішуватимуть, чи прийнятна для них угода, запропонована Дональдом Туском, з урахуванням вимог Лондона. Угода, зокрема, дозволяє країнам зменшувати соціальні виплати трудовим мігрантам, а парламентам надає право блокувати законодавчі ініціативи ЄС.

  Попередній матеріал
  Бойовики стягують артилерію біля Горлівки і Донецька - Тимчук
  Наступний матеріал
  Речник ЗС США: Росія посилила бомбардування у Сирії
  Loading...

  Очільники МЗС країн-членів ЄС збираються напередодні саміту

  У межах саміту у Брюсселі відбулася зустріч у форматі "Україна плюс Група друзів України в ЄС"

  Голова Єврокомісії: Британія не вийде із ЄС

  Меркель і Кемерон домовилися щодо більшості реформ ЄС