novostey.com

Сьогодні розпочинається екстрений саміт ЄС, присвячений проблемі нелегальних мігрантів

  Приводом для стурбованості ЄС стала чергова трагедія у Сицилійській протоці.

  Там напередодні перекинувся корабель з лівійськими нелегалами. На облавку були від 700 до 900 людей. Більшість із них, найімовірніше, загинули.

  Сьогодні в Люксембурзі міністри закордонних справ Євросоюзу обговорять нагальні питання, що постали у зв'язку із проблемою нелегальних мігрантів.

  Екстрений саміт глав держав ЄСпланує провести Голова Ради ЄС Дональд Туск. Виступить на ньому, зокрема, голова європейської дипломатії Федеріка Моґеріні. Вона пообіцяла внести низку пропозицій на цій зустрічі, зокрема, щодо Лівії, яка є транзитним пунктом для нелегалів із усієї Північної Африки.

  Зазначимо, італійська берегова охорона оприлюднила перше відео із масштабної пошукової операції у Сицилійській протоці. Там шукають від 700 до 900 нелегальних мігрантів, що пливли з Лівії до італійського острова Лампедуза. Дорогою судно перевернулося. Кілька десятків осіб вдалося врятувати, утім понад півтисячі, найімовірніше загинули.  Прем’єр-міністр Італії попросив допомоги у світової спільноти.

  "Та важка робота, яку Італія виконує практично сама, можливо, іноді отримуючи міжнародну допомогу, це насправді екстраординарна праця. І зараз в історії нашого континенту, в історії Середземномор’я розпочалася справжня чума, моровиця, яку розносять ті, хто торгує людьми, хто сприяє нелегальній міграції. Це рабство 21-го століття".

  Попередній матеріал
  Сьогодні на території України оголошено штормове попередження
  Наступний матеріал
  Збірна України з важкої атлетики повернулася на Батьківщину із тріумфом

  Трагедія в Середземномор'ї: реакція світу на кризу нелегальних мігрантів

  У Середземному морі затонуло судно з нелегальними мігрантами, близько 700 загиблих

  Мігранти-мусульмани, які викинули з судна християн, арештовані в Італії

  У Середземному морі потонули більше 200 мігрантів