пілот
5.ua

Слідство з’ясовує, як пілоту А-320 вдалося приховати від авіакомпанії хворобу

Пілот, якого звинувачують в аварії літака у французьких Альпах три дні тому, приховував хворобу. Про це заявила німецька прокуратура. Щоправда, не уточнила, яку саме. Після обшуку у будинку Андреаса Любіца знайшли порвані довідки від лікарів, які свідчать про те, що пілот мав би бути на лікарняному, проте приховав це від роботодавця. Як вийшло так, що про стан здоров'я Любіца не знали ані колеги, ані лікарі, які мали б за цим стежити, нині з'ясовує слідство.

Попередні заяви слідчих як німецьких, так і французьких щодо ймовірного самогубства другого пілота переполохали авіаперевізників різних країн світу. Канада, Австрія та Німеччина поквапилися запровадити правило двох осіб у кабіні пілотів. Якщо раптом один пілот виходить, замість нього заходить будь-хто з членів екіпажу.

"Ми зараз запровадили тимчасове правило про присутність у кабіні пілотів щонайменше двох осіб. Проте, вже незабаром це стане обов'язковою нормою. Це правило нині узгоджують із міністерством транспорту", - повідомив виконавчий директор Асоціації німецьких авіаперевізників Матіас Фон Рендоу.

Поведінку пілота, якого, звинувачують в авіакатастрофі, пояснюють хворобою. Після обшуку в його квартирі знайшли розірвані довідки від лікарів, а також медичні довідки, які свідчать, що він намагався приховати свою хворобу.

Сусіди та друзі Любіца, здебільшого,  не можуть підтвердити того, що він був у депресивному стані. А сторінка у соцмережі говорить про те, що він вів активний спосіб життя.

Авіалайнер А-320 розбився в Альпах на півдні Франції 24 березня. На облавку було 144 пасажири, зокрема 16 німецьких школярів та шість членів екіпажу.  Не вижив ніхто.

Ганна Ільїних, "5 канал"

Попередній матеріал
Сьогоднішнє засідання розширеної колегії МВС: як це було
Наступний матеріал
Бойовики протягом п’ятниці 26 разів порушували перемир’я - АТО

Рятувальники почали знаходити тіла жертв авіакатастрофи в Альпах - ЗМІ

Трагічна авіакатастрофа на півдні Франції: тривають пошуки тіл

В Іспанії оголосили триденну жалобу за жертвами авіакатастрофи

На борту авіалайнера A-320 перебували громадяни 15 країн