Скандал довкола сюжету 'Первого канала' 5.ua

Скандал довкола сюжету "Первого канала" про зґвалтовану в Німеччині російську дівчинку набирає обертів

Набирає обертів скандал довкола сюжету про нібито зґвалтовану в Німеччині російськомовну дівчину.

Минулого тижня його показав російський "Первый канал". Прокуратура Берліна отримала скаргу на автора сюжету. Його звинувачують у пропаганді та розпалюванні національної ворожнечі. В Інтернеті цю історію називають продовженням серіалу про вигаданого розіп'ятого хлопчика у Слов’янську.

Приватний адвокат Мартін Лютле просить прокуратуру Берліна перевірити чи не порушив німецькі закони російський журналіст. Він зняв сюжет про нібито зґвалтовану мігрантами тринадцятирічну дівчину. "Первый канал" показав його у вечірньому випуску новин у суботу, 16 січня. Берлінський кореспондент каналу переконує, що минулого тижня в німецькій столиці одразу кілька біженців з арабських країн нібито викрали школярку з  російської діаспори і 30 годин поспіль її ґвалтували. А потім викинули в іншому кінці міста.

Журналіст спирається лише на слова людей, які називають себе дядьком та тіткою постраждалої. Вони звинуватили берлінську поліцію в тому, що вона не розслідує цю справу, а навпаки, покриває ґвалтівників.

Правоохоронці відповіли, що ані викрадення, ані зґвалтування дівчини не було взагалі. Зате цю історію одразу ж підхопили й інші державні російські ЗМІ, так само не оперуючи достовірними фактами. В мережі її стали порівнювати із сюжетом про хлопчика, якого нібито розіп'яли в Слов'янську влітку 2014-го. Адвокат Мартін Лютле, який подав скаргу до прокуратури, каже: нова історія від російських телевізійників розпалює міжнаціональну ворожнечу. Якщо провину журналіста доведуть, йому може загрожувати від 3 місяців до 5 років позбавлення волі. 

Попередній матеріал
Міськрада Кіровограда попросила парламент відтермінувати перейменування міста
Наступний матеріал
"Надія": австрійські винороби випустили ексклюзивне вино на честь української героїні