www.grani.lv

Шульц: У Польщі відбувається "путінізація" європейської політики

  Голова Європарламенту Мартін Шульц вважає, що новий польський уряд наслідує російську політичну модель. Він упевнений, що цей підхід несумісний із базовими цінностями Євросоюзу.

  Шульц вважає, що новий польський уряд, сформований консервативною партією "Право і справедливість", веде свою політичну лінію за російським зразком. Про це він заявив в інтерв'ю виданню Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung, повідомляє видання Deutsche Welle.

  "Польський уряд вважає свою перемогу на виборах мандатом, який дозволяє підпорядкувати добробут держави переможній партії, з огляду як змісту політики, так і кадрів. Це путінський підхід до демократії, небезпечна путінізація європейської політики", - сказав Шульц.

  19 січня Європарламент планує розглянути ситуацію, що склалася в Польщі. На думку Шульца, "весь демократичний спектр від лівих до правих чітко заявляє, що така політика польського уряду суперечить фундаментальним європейським цінностям".

  Паралелі між Польщею та Росією провела також колишня єврокомісар з питань юстицію Вівіан Редінг, яка зараз є депутаткою Європарламенту. "Атака на верховенство права завжди починається з атаки на Конституційний суд. Після цього настає черга медіа, а потім суспільної та приватної сфер. Це логіка Путіна-Орбана-Качинського", - заявила Редінг. 

  Нагадаємо, багатотисячні мітинги та демонстрації під гаслами "Вільні мас-медіа" відбулись у 19 містах Польщі.

  Попередній матеріал
  Меркель пообіцяла змусити мігрантів-нападників "відчути силу закону"
  Наступний матеріал
  У "Зайцевому" прикордонники вилучили валютні кошти та понад 80 банківських карток