Про це повідомляє "Белсат".
Цього року, на відміну від попередніх років, влада відмовилася від практики масових превентивних затримань активістів демократичного руху, тож мітинг вийшов доволі чисельним. Разом із цим, міліція попросила учасників ходи на День Волі не закривати обличчя.
Інтерес до акції на День Волі проявили і прихильники прокремлівського руху "Антимайдан" – вони пообіцяли стежити за ходою, а учасників традиційно назвали "фашистами".
Раніше прихильники "русского міра" направили в Мінський міськвиконком листа з вимогою відхилити заявку на проведення ходи. Мінські чиновники формально відповіли, що опротестувати рішення про час і місце проведення масового заходу можна тільки в судовому порядку.
Спочатку на мітингу були тільки 2 біло-червоно-білих національних прапори Білорусі, але пізніше їх з'явилося набагато більше: молодь принесла символіку під куртками. Замайоріли і українські стяги, а також плакати та розтяжки: "Крим – Украіне, шчасце – краіне" ("Крим – Україні, щастя – країні"), "Путіна в Гаагу", "F.ck імперію", "Што за бульба без укропа". Велику розтяжку «За нашу і вашу свободу» люди повернули до проїжджої частини. Автомобілісти відгукнулися дружними сигналами, хоча звукові сигнали на проспекті Незалежності заборонені – пише "Белсат".
З'явилися люди в балаклавах, хоча напередодні міліція просила учасників ходи не закривати осіб. Багато людей прийшли у вишиванках. Також з’явились опозиційні політики – Павло Северинець, Віталій Римашевський, Олексій Янукевіч, Юрій Губаревич, Григорій Костусєв, Володимир Орлов.
Серед людей помітили багатьох силовиків у цивільному з камерами, проте вони поводились не так брутально, як у минулі роки. Зокрема, міліціонери не зривають розтяжки, як це було на колишніх акціях.
Учасники сформували колону і рушили ходою містом. Першим вигуком на ході було "Слава Україні! Героям слава!", згодом вимоги свободи для України та Білорусі звучали в рівній пропорції. Також люди співали патріотичних пісень. Коли учасники акції почали розходитись – міліціонери вимагали згорнути прапори, тож багато учасників одягли їх, як шарфи.




