gorod48.ru

Шпигуноманія в РФ: на Кубані ФСБ заарештувала трьох "зрадників", один із них - офіцер ЗС РФ

  ФСБ "шиє" затриманим "зраду батьківщині", офіційного звинувачення та навіть місцеперебування і стану здоров’я затриманих не розголошує.

  Російська інформагенція "Интерфакс" зібрала останні повідомлення про арешти за "зраду" в РФ у матеріалі під назвою "Прогресія зрад". Кореспонденти агенції виявили трьох нових фігурантів справ про державну зраду і шпигунство на півдні Росії.

  Джерело в правоохоронних органах розповіло "Интерфаксу", що управління ФСБ по Краснодарському краю в завершує розслідування двох справ щодо військових, яких вважають зрадниками (журналісти не змогли отримати офіційного підтвердження чи спростування цих слів). Відоме лише одне прізвище – за словами джерела, вже більше року під арештом перебуває обвинувачений у шпигунстві військовослужбовець Германов. За версією слідства, офіцер нібито займався збором секретної інформації для іноземної держави, але якої – не кажуть. Справа Германова вже вийшло на регіональний рівень, термін арешту йому продовжував на початку року Північно-Кавказький окружний військовий суд.

  Крім того, в 2014 році за ґрати був відправлений житель того ж краю Нахатакян. Зі слів джерела, за версією спецслужб військовий вчинив "державну зраду". Важливо відзначити, що обвинувачений не володіє російською мовою: судові засідання та слідчі дії проходять за участю перекладача. Джерело зазначає: "Сплеск затримань припадає на різні конфлікти, багато було арештів під час абхазько-грузинського конфлікту, їх вироки вже вступили в законну силу. Звичайне покарання – позбавлення волі, військового звання і нагород".

  Крім цього, за даними того ж джерела, один з звинувачених у "зраді Батьківщині" був затриманий через добу після закриття Олімпійських ігор: до жителя Сочі на прізвище Кесян прийшли з обшуком співробітники ФСБ, а на наступний день чоловік був заарештований за звинуваченням у державній зраді. З тих пір пройшло вже більше року, однак про Кесяна нічого не повідомляє ні прес-служба місцевого ФСБ, ні регіональні ЗМІ.

  Початок 2015 ознаменувався сплеском повідомлень про арешти "шпигунів" і "державних зрадників" в РФ. Зокрема, за січень-лютий з'явився з десяток нових імен: мешканка Вязьми Світлана Давидова, співробітник Московського патріархату Євген Петрина, вчений з Сарова Володимир Голубєв, колишній співробітник аеропорту Сочі Петро Парпулов, якийсь Геннадій Кравцов, службовець ЧФ Сергій Мінаков та інші.

  Як з'ясувалося пізніше, більшість арештів відбулося ще минулого року. Офіційна статистика судового департаменту при Верховному суді РФ показує, що в 2013 році за державну зраду було засуджено троє осіб, а в 2014 було уже 15 подібних обвинувальних вироків. Але це тільки вироки, а ще ж є арешти на період попереднього слідства. Раніше прес-секретар Мосміськсуду Уляна Солопова повідомила, що з 1 січня 2014 року по березень 2015 тільки в російській столиці було заарештовано 7 обвинувачених у "державній зраді" і два "шпигуни".

  Російські правозахисники цьогоріч неодноразово заявляли, що в Росії намітилася хвиля "шпигуноманії". Керівник правозахисної організації "Агора" Павло Чіков пов'язує зростання числа справ про шпигунство і держзраду з політикою російських спецслужб. "Ці дві статті з радянського часу виняткова компетенція органів держбезпеки, обидві передбачають величезні терміни позбавлення волі, порівнянні з покаранням за кілька вбивств. Звинуватити в цих злочинах можна кого завгодно, і їх активне використання є явним свідченням претензій спецслужб на монополізацію внутрішньої політики", - сказав "Интерфаксу" Чіков.

  В останні місяці російські ЗМІ стали рідше говорити про шпигунономанію, деяких фігурантів гучних справ звільнили з-під варти. Однак це не говорить про те, що існує спад масштабу репресій: справи проти державної безпеки мають грифи "таємно" і "цілком таємно", інформацію по них дуже важко отримати. Статистика по 2015 році з'явиться тільки на початку наступного року, тоді і варто підводити проміжні підсумки, зазначено у повідомленні.

  Попередній матеріал
  З Вінниці благодійники на Схід країни відправили майже п'ять тонн вантажу
  Наступний матеріал
  Мінприроди збільшило штрафи за незаконне полювання
  Теги:
  Loading...